Jihomoravští hasiči spolupracují s Povodím Moravy

22.01.2018 - 16:00 - Jihomoravský kraj (okolí řeky Moravy)
Příslušníci směny „A“ Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, z požární stanice Židlochovice, absolvují během zimního období praktickou odbornou přípravu ke zdokonalení činností s obsluhou motorové řetězové pily. Využívají tak podmínek a období vegetačního klidu, zejména pro rozvoj znalostí a praktických zkušeností.

Díky ochotě pracovníků Povodí Moravy, s.p. se naskytla pro židlochovické hasiče možnost zorganizovat výcvik na větrem poškozených dřevinách v blízkosti vodních toků a nácviku různých způsobů jejich odstranění.
Příslušníci se seznamují s riziky odstraňování zavěšených nebo zlomených stromů, vývratů a odstranění vzrostlých stromů napadených hnilobou.
Nabyté znalosti a zkušenosti můžou uplatnit zejména při řešení živelných pohrom, větrných smrštích apod.
Poděkování za možnost zorganizovat odbornou přípravu patří pracovníkům Povodí Moravy, s.p. a nstržm. Miloslavu Strejčkovi z požární stanice v Tišnově, který je instruktorem obsluhy motorových řetězových pil pro HZS Jihomoravského kraje a má bohaté zkušenosti z předešlého zaměstnání při řešení větrných smrští v zalesněných oblastech.

ppor. Ing. Ondřej Šesták
velitel čety PS Židlochovice
HZS Jihomoravského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek