Konference Červený kohout vstoupila do třetí desítky

20.03.2018 - 09:00 - Jihočeský kraj (České Budějovice)
V loňském roce oslavila konference požární ochrany Červený kohout své kulaté dvacetileté narozeniny. Letošním rokem tak vstupuje svojí existencí již do třetí desítky. Odborná konference s mezinárodní účastí se bude konat ve dnech 20. a 21. března v konferenčních prostorách Clarion Congress Hotelu České Budějovice.

Červený kohout patří mezi nejvýznamnější konference požární ochrany v naší republice. Po celá léta si drží vysoký kredit a oblíbenost v širokém spektru odborníků. Konferenci pravidelně navštěvují nejen příslušníci hasičského sboru, ale také výrobci stavebních systémů, technici požární ochrany, odborně způsobilé osoby, zástupci univerzit vyučujících problematiku požární ochrany a řada dalších.
Přestože je program konference zaměřen především na požární prevenci a požární bezpečnost staveb, prostor pro přednesení svých příspěvků dostanou také odborníci z oblasti integrovaného záchranného systému. Svoji účast přislíbila celá řada odborníků z Čech a Slovenska, prezentovat budou jak zástupci komerčních firem zaměřených na hasičská zařízení, tak i příslušníci HZS krajů, Generálního ředitelství HZS ČR či profesoři technických univerzit České i Slovenské republiky.
Jihočeská konference nemá klasický vědecký charakter. Hlavní myšlenka, kterou si konference celých již více než dvacet let drží, je propojení odborných přednášek s neformálními diskuzemi. Mnohokrát se prověřilo, že účastníci jednotlivých ročníků dokázali přenést nové odborné poznatky do praxe. Významným přínosem pro všechny jsou odborné diskuze na téma požární ochrany, kde se střetávají akademické, komerční a veřejné či neziskové úhly pohledu.
Konferenci požární ochrany s mezinárodní účastí pořádá Dům techniky České Budějovice, spol. s r. o. ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje. Konference se již pravidelně koná pod záštitou náměstka Generálního ředitelství HZS ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Ing. Daniela Miklóse, MPA, odborným garantem za HZS Jihočeského kraje je náměstek ředitele HZS Jihočeského kraje pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Ing. Milan Brabec.

Na konferenci požární ochrany Červený kohout jste srdečně zváni!

Více informací o konferenci včetně programu či přihlášky naleznete na stránkách HZS Jihočeského kraje v sekci „aktuality“.

Vendula Matějů
HZS Jihočeského kraje