Logo HASIČI.TV

Krajské reprezentační družstvo CTIF bodovalo v anketě Hasič roku

19.04.2018 - 18:00 - Králové-Hradecký kraj (Praha)
V anketě Hasič roku, kterou vyhlašuje ministerstvo vnitra, se na třetím místě v kategorii Kolektiv roku 2017 umístilo družstvo CTIF HZS Královéhradeckého kraje.

Tým příslušníků HZS Královéhradeckého kraje reprezentoval profesionální hasiče v disciplínách CTIF na XVI. mezinárodní hasičské soutěži v rakouském Villachu loni v létě v červenci 2017. Vzhledem k tomu, že se tato soutěž koná jednou za čtyři roky, je v hasičských kruzích brána jako „hasičská olympiáda“. V napínavém souboji zde zvítězili krajští reprezentanti v kategorii profesionálních hasičů B a domů se tak vraceli se zlatou medailí.
„Olympijské“ reprezentační družstvo královéhradeckých hasičů úspěšně absolvovalo jednu mezinárodní přípravnou soutěž v Rakousku už na konci června 2017 a stoupající formu nakonec potvrdilo právě ve Villachu. Úspěch pak nakonec tým sklidil také na domácím Mistrovství České republiky CTIF, které se konalo v září 2017 ve Dvoře Králové nad Labem. 
Z desetičlenného družstva si převzalo ocenění při slavnostním vyhlášení 19. dubna pět zástupců.

Složení družstva CTIF HZS Královéhradeckého kraje:
nprap. Petr Šmíd,
PS Vrchlabí
nprap. Jan Březina, PS Vrchlabí
npor. Bc. Vratislav Lánský, PS Vrchlabí
nstržm. Mgr. Petr Matějíček, PS Hradec Králové
pprap. Martin Koníř, CPS Hradec Králové
por. Bc. Pavel Sinák, CPS Hradec Králové
nstržm. Luděk Krögler, PS Broumov
pprap. Martin Červený, PS Hradec Králové
mjr. Ing. Dušan Jičínský, CPS Hradec Králové
nstržm. Libor Janičata, PS Vrchlabí

Anketa Hasič roku je vyhlašována ministrem vnitra od roku 2009 a klade si za cíl ocenit nejlepší profesionální hasiče, nejzkušenější velitele, náročné zásahy, nově vzniklé hasičské projekty, pracovní kolektivy a nejlepší zaměstnance sboru za uplynulý kalendářní rok.  Do devátého ročníku ankety bylo zasláno odborníky celkem padesát dva nominací. Sedmnáctičlenná porota zvolila vítězné nominace na 1. místě, 2. místě a 3. místě v kategorii Hasič roku, Velitel roku, Zaměstnanec roku, Kolektiv roku, Projekt roku a Zásah roku.

Více o letošním ročníku zde: http://www.hzscr.cz/clanek/oceneni-nejlepsim-hasicum-byla-rozdana.aspx

Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královehradeckého kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Soubory ke stažení

CTIF Villach (3).png CTIF Villach (3).png 608 kB

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 29.04.2018 | Upraveno: 29.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět