Kůň se nechal zlákat na jablko

06.12.2017 - 03:52 - Olomoucký kraj (Šumperk)
U kuriozní události zasahovali v noci na středu 6. prosince 2017 hasiči, strážníci a policisté v Šumperku. V 3:52 hodin přijalo operační středisko HZS Olomouckého kraje hlášení, že po Jesenické ulici v Šumperku pobíhá kůň.

Když šumperští profesionální hasiči přijeli na místo události, na ulici koně už naháněli strážníci městské policie spolu s policisty Policie ČR. Koníka se jim podařilo zahnat do areálu soukromé firmy, která měla otevřenou bránu. Poté jeden z policistů obětoval svačinu a snažil se koně nalákat na jablko. Zřejmě na něj kůň dostal chuť, proto se přiblížil na takovou vzdálenost, že se jim podařilo nasadit mu ohlávku, koně chytit a uvázat ho ke stromu v areálu firmy. Vzhledem k tomu, že nebyl znám jeho majitel, zanechali ho hasiči na místě. Ráno ho velitel ještě přijel zkontrolovat (viz foto z rána), koník stál tam, kde ho v noci hasiči nechali.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 06.12.2017 | Upraveno: 06.12.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět