Logo HASIČI.TV

Likvidace požáru trvala téměř patnáct hodin

18.04.2018 - 20:00 - Jihomoravský kraj (Šanov)
Od včerejšího večera do dnešního poledne zasahovaly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů u požáru bývalé ubytovny v Šanově na Znojemsku. Jednoho muže hasiči zachránili. Škoda půjde do statisíců.

Už při příjezdu bylo zřejmé, že se jedná o požár většího rozsahu objektu o rozměrech cca 50x12 metrů. Velitel požádal o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu. Hasiči po příjezdu na místo zachránili jednoho muže z okna hořícího objektu. V péči ZZS ale skončil posléze také jeden dobrovolný hasič, který se během zásahu lehce zranil.
Vzhledem k intenzitě hoření museli hasiči kromě hasebních prací v počátku zásahu ochlazovat okolí. Požár poškodil i elektrické vedení a na místo přijeli energetici. Vzhledem k nutnosti vystřídat zasahující hasiče, vyrazily do akce další jednotky a tak byl také vyhlášen třetí stupeň poplachu.
U požáru zasahovalo 14 hasičských jednotek. Po náročném rozebírání konstrukcí a dohašování se zásah podařilo ukončit kolem půl jedné odpoledne. Na místě však pokračuje v práci vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. První odhady napovídají, že škoda nepřesáhne půl milionu korun.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS JmK

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 28.04.2018 | Upraveno: 28.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět