Milé předvánoční setkání s poděkováním

13.12.2017 - 14:00 - Olomoucký kraj (Olomouc)
Čas od času se stane, že hasičům přijde poštou nebo e-mailem poděkování za dobře odvedenou práci při požáru, dopravní nehodě nebo technickém zásahu, které je samozřejmě vždycky potěší. Ve středu 13. prosince 2017 však na olomouckou sloužící směnu B čekalo překvapení. Zastavil se za nimi, téměř na rok přesně, muž, kterého v Ústíně zavalil betonový panel a přimáčkl mu nohy.

Muž přišel po svých a hasičům přinesel dárky jako poděkování za jejich tehdejší zásah. Společně zavzpomínali na událost, která se stala 15. prosince 2016 v Ústíně. Muže tehdy při překládce zavalil jeden betonový panel o rozměrech asi 6 x 1,5 m. Zavalený muž byl při vědomí, komunikoval a ležel pod panelem, který mu přimáčkl obě nohy. Hasiči pomocí hydraulického rozpínáku panel podzvedli a muže vytáhli. Transportovali ho do sanitky, která ho odvezla do nemocnice. Muž je dnes, po téměř roční pracovní neschopnosti, znovu schopen sám chodit, je v zaměstnání a pracuje.
Jeho nečekaná návštěva hasiče v předvánočním čase velmi potěšila, protože Vánoce jsou časem dobrých skutků, plnění tajných přání a poděkování. Záslužná a náročná práce hasičů, která mnohdy skýtá nebezpečí, tak byla náležitě oceněna.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje