Miřátský z UK a Vápeníková z VŠB-TUO akademickými mistry v TFA 2017

05.10.2017 - 18:30 - Moravskoslezský kraj (VŠB-TUO Ostrava)
Petr Miřátský z Univerzity Karlovy se stal ve čtvrtek 5.10.2017 v Ostravě akademickým mistrem ČR v disciplínách TFA 2017 (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije), mezi ženami Denisa Vápeníková z Vysoké školy báňské-Technické univerzity v Ostravě (VŠB-TUO).

Mužskou štafetu vyhrálo Vysoké učení technické v Brně, ženskou domácí VŠB-TU Ostrava.
Na stříbrný stupínek mezi muži jednotlivci vystoupil David Pašek z VŠB-TUO, bronzový byl Ondřej Pokorný z VUT Brno. Mezi ženami ovládly bednu studentky VŠB-TUO – druhá byla Nikola Stolařová, třetí Michaela Vanclová.
Otevřeného Akademického mistrovství ČR se v oblíbeném areálu studentských kolejí v Ostravě-Porubě zúčastnilo sedm desítek studentů a studentek vysokých a středních škol (od 18 let) z ČR a Slovenska. Absolvovali náročnou trať, rozdělenou do čtyř úseků s finálním výběhem na vrchol výškové budovy kolejí,
Pořadatelem šampionátu v TFA je Studentský klub požárního sportu ve spolupráci s VŠB-TUO a její Fakultou bezpečnostního inženýrství. Na organizaci se velkou měrou podílel Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK).
Další aktuální informace: www.hasicivsb.cz

por. Mgr. Petr Kůdela