Mistrovství České republiky v klasických disciplínách CTIF

23.09.2017 - 09:45 - Králové-Hradecký kraj (Dvůr Králové nad Labem)
Hasičská soutěž s mezinárodní účastí se tradičně uskuteční ve Dvoře Králové nad Labem. Již osmý ročník Mistrovství České republiky CTIF se uskuteční v sobotu 23.9. od 9:45 hodin na královédvorském atletickém stadionu pod Hankovým domem. Soutěžními disciplínami bude požární útok a štafeta na osmkrát padesát metrů.

CTIF v překladu znamená Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů. Jedná se o nejvýznamnější celosvětovou organizací pro výměnu zkušeností v oblasti požární ochrany, pomoci a záchrany při katastrofách. S organizací souvisí také soutěže v CTIF a různé mezinárodní hasičské soutěže, které se konají nejen u nás, ale i v zahraničí a prohlubují přátelské vztahy mezi hasičskými sbory členských zemí. V současné době je v rámci CTIF sdruženo asi padesát členských států a třicet přidružených členů.
   Pořadatelem osmého mistrovství České republiky CTIF ve Dvoře Králové jsou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičský záchranný sbore Královéhradeckého kraje, ve spolupráci s krajským Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska Královéhradeckého kraje. Akce se koná pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D. a předsedy Českého národního výboru CTIF genmjr. Ing. Drahoslava Ryby.
   V rámci zvýšení atraktivity soutěže jsou kromě českých sportovců pozvána také zahraniční družstva z Rakouska, Německa, Maďarska, Chorvatska, Slovinska, Polska a Slovenska.
   Přijďte se podívat a podpořit tým Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, který je již pětinásobným mistrem České republiky v této soutěži!

Text: mjr. Mgr. Ondřej Sezima
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 20.09.2017 | Upraveno: 20.09.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět