Logo HASIČI.TV

Moravskoslezský kraj věnoval hasičům a policii novou techniku

17.04.2014 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava)
Stany se samonosnou nafukovací konstrukcí, kompresory a mobilní vysoušeče darovali dnes (17. 4.) zástupci kraje Hasičskému záchrannému sboru MSK a krajskému ředitelství policie ČR. Na nákup vyčlenil kraj ze svého rozpočtu téměř dva miliony korun.

„Moderní vybavenost je důležitým faktorem při zásazích hasičů i policie. v loňském roce jsme hasičskému záchrannému sboru věnovali techniku a vybavení za téměř osm milionů korun,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Dodává, že Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje patří k nejlépe vybaveným jednotkám v republice a kraj dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále.

V loňském roce věnovali zástupci kraje HZS MSK mimo jiné vozy Crafter, radiostanice a elektrocentrály. „Technika, kterou mají hasiči k dispozici pochopitelně „zastarává“ a je nutné ji obměňovat. Vytipované potřebné vybavení proto každoročně putují nejen HZS MSK, ale také dobrovolným hasičům,“ dodává 1. náměstek hejtmana MSK Josef Babka.

Šest nových stanů poslouží zásahovým jednotkám jako zázemí při akcích v terénu, 150 mobilních odvlhčovačů budou mít k dispozici lidé v případě povodní či jiných katastrof. HZS MSK obdržel od Moravskoslezského kraje vybavení v hodnotě 1.700.300 korun, Krajské ředitelství policie MSK stan za 61 000 korun.

Bc. Petra Špornová
tisková mluvčí
odbor kancelář hejtmana kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 21.04.2014 | Upraveno: 21.04.2014 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět