Logo HASIČI.TV

Moravskoslezský kraj věnoval profesionálním i dobrovolným hasičům techniku za dvanáct milionů korun

26.11.2013 - 11:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Zábřeh)
Speciální techniku za více než dvanáct milionů korun dnes (26. 11.) předal jednotkám sboru dobrovolných hasičů vybraných obcí a Hasičskému záchrannému sboru MSK 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Josef Babka. Na nákup potřebného vybavení vyčlenil kraj ze svého rozpočtu 4 miliony korun pro dobrovolné hasiče a dalších 8 milionů korun pro Hasičský záchranný sbor MSK. Slavnostního předání se zúčastnilo 54 zástupců obdarovaných obcí, které jsou zřizovateli jednotek sboru dobrovolných hasičů.
Loading the player ...
Vložit video na web

„Moderní technická vybavenost jednotek dobrovolných hasičů, kteří úzce spolupracují s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, je nesmírně důležitá, protože zvyšuje možnost rychlé profesionální pomoci. Jednotky sboru dobrovolných hasičů dovybavujeme každoročně. Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje patří k nejlépe vybaveným jednotkám v republice a chceme, aby tomu tak bylo i v budoucnu,“ říká 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Josef Babka.

Dobrovolní hasiči převzali mimo jiné dýchací přístroje a tlakové lahve k dýchacím přístrojům, řezače skla, páteřové desky, protichemické oděvy a zachycovače airbagů pro řidiče a spolujezdce. Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje obdržel čtyři automobily Crafter, filtry do kontejnerů, elektrocentrály a 20 vozidlových radiostanic. Ty Hasičský záchranný sbor MSK zapůjčí jednotlivým jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí.

„Pro nás hasiče, ať již profesionální nebo dobrovolné, i pro zástupce vybraných obcí se stalo příjemnou tradicí, že koncem roku přebíráme techniku, kterou pořídil ze svých prostředků Moravskoslezský kraj. Takovýto dar představuje nejen ocenění naší práce, ale i zvýšení akceschopnosti a tím i závazek do budoucna,“ říká ředitel Hasičského záchranného sboru MSK Zdeněk Nytra. „Díky této technice můžeme lépe a účinněji plnit naše úkoly a poslání - tedy pomáhat spoluobčanům v případě, že se dostanou do krizových situací. Proto chci představitelům Moravskoslezského kraje za tuto podporu poděkovat. Občanům bych nicméně rád popřál, aby naši pomoc nikdy nepotřebovali,“ dodává Nytra.

V loňském roce obdržely jednotky dobrovolných hasičů i Hasičský záchranný sbor vybavení za téměř 10 milionů korun z rozpočtu kraje. Do konce letošního roku kraj investuje ještě zhruba 360 tisíc korun do samonafukovacích stanů,  počátkem příštího roku přibude hasičům automobil pro chemickou laboratoř za zhruba 2,3 milionu korun a 150 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1,5 milionu korun.

Bc. Petra Špornová, tisková mluvčí
Odbor kancelář hejtmana kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 26.11.2013 | Upraveno: 26.11.2013 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět