Moravskoslezští hasiči vyjížděli kvůli večerním bouřkám, vše bez zranění

04.05.2018 - 09:00 - Moravskoslezský kraj (Moravskoslezský kraj)
Ke 24 událostem v souvislosti s podvečerními a večerními bouřkami, které se prohnaly během čtvrtka 3.5.2018 částí Moravskoslezského kraje, museli vyjet zdejší profesionální a dobrovolní hasiči. Šlo hlavně o čerpání vody a bahna, ucpané kanály a 5x spadlé stromy. Tyto události se obešly bez zranění a bez větších škod.

Hasiči vyjížděli hlavně od čtvrtečních 18 do 24 hodin. V pátek 4.5. ráno vyjela jednotka HZS MSK ze stanice Krnov odčerpávat vodu ze zatopené výtahové šachty v krnovské části Pod Cvilínem.
            Nejvíce výjezdů - šest - evidují moravskoslezští hasiči v okrese Bruntál, po 5 v okresech Opava a Frýdek-Místek, po 3 v okresech Karviná a Ostrava-město a 2 události v okrese Nový Jičín.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje