Logo HASIČI.TV

Moravskoslezští záchranáři uvádějí do provozu šest nových sanitních vozidel

04.12.2013 - 15:47 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Zábřeh)
V příštích dnech začne obyvatelům Moravskoslezského kraje sloužit šest nových sanitních vozidel, která přibudou do vozového parku Zdravotnické záchranné služby MSK. Jde o čtyři užitkové automobily se speciální zástavbou Volkswagen T5 a jeden Mercedes-Sprinter, určené pro práci v režimu rychlé lékařské (RLP) a rychlé zdravotnické pomoci (RZP). Šestým je automobil Škoda Superb combi, jehož záchranáři využijí v systému rendez-vous.

Vozidla budou rozdělena do všech šesti územních odborů ZZS MSK: 

  • Mercedes Benz Sprinter najde své uplatnění jako vozidlo RLP na stanovišti v Ostravě Zábřehu.
  • Volkswagen Transportér s pohonem 4x4 bude zasahovat v režimu RLP nebo RZP v těchto místech: Frýdek-Místek, Český Těšín (ÚO Karviná), Rýmařov (ÚO Bruntál), Nový Jičín.
  • Škoda Superb combi je určen pro stanoviště v Hlučíně (ÚO Opava).

Náklady na pořízení těchto vozidel činily téměř jedenáct milionů korun. Díky příznivému hospodaření ZZS MSK mohly být uhrazeny z prostředků organizace. Zbrusu nová vozidla nahradí své starší předchůdce v rámci obnovy vozového parku záchranné služby.

"Vozový park záchranné služby vyžaduje průběžnou modernizaci, protože naše sanitní vozidla musí být v bezvadném technickém stavu a kdykoliv připravena okamžitě zasáhnout. Závisí na tom životy lidí", uvedl v souvislosti s nákupem nových sanitek ředitel ZZS MSK Roman Gřegoř.

ZZS MSK v současné době disponuje stovkou zásahových vozidel, která jsou rozmístěna na třiceti stanovištích. Pomoci pacientům je připraveno šest desítek výjezdových skupin. Sanitní vozidla jsou přitom vystavena značnému zatížení v každodenním provozu. Část starších vozidel tvoří zálohu a používají se v případě poruch prvosledových sanitek nebo při situacích mimořádného a hromadného charakteru. Životnost automobilů ZZS je počítána na maximálně šest let.

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ZZS MSK

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 04.12.2013 | Upraveno: 04.12.2013 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět