Na lanovce se zasekli cestující

04.12.2017 - 12:00 - Jihočeský kraj (Macocha)
Na lanové dráze u propasti Macocha dnes dopoledne nacvičovali naši hasiči záchranu osob ze zaseknuté kabiny. Podobné výcviky probíhají ve spolupráci s provozovatelem lanovky na Macoše každoročně.

Výcviku se účastnily dvě desítky hasičů-lezců z Blanska a Brna. K záchraně osob byl zvolen přístup hasičů ke kabině po ocelovém laně.  Letošního výcviku se tedy neúčastnil policejní vrtulník, který může být v obdobných případech také nasazen.
Na lanové dráze u Macochy jsme zatím nemuseli reálně zasahovat. Nicméně máme ověřeno, že jsme schopni naplnit dvouhodinový časový limit, který ukládá zákon k záchraně osob z lanové dráhy. Podle našich zkušeností z předchozích výcviků dokážeme všechny cestující dostat z lanovky a transportovat je mimo prostor pod lanovou dráhou do jedné hodiny a čtyřiceti minut.
Kromě samotné záchrany cestujících z kabiny je potřeba věnovat pozornost také transportu osob v náročném terénu pod lanovkou. Za tímto účel hasiči nachystali zajištěnou lanovou cestu.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS JmK

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 04.12.2017 | Upraveno: 04.12.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět