Nová technika u hasičů v Moravskoslezském kraji

16.01.2013 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Moravská Ostrava)
Dne 16.1.2013 proběhlo slavnostní předání nových cisternových automobilových stříkaček pro Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a pro JSDH Ostrava-Michálkovice.
Loading the player ...
Vložit video na web

Klíče od dvou vozidel - CAS 20 Mercedes Benz Econic převzal za HZS MSK plk. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., zástupce ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, k vozidlu CAS 30 Tatra 815-7 4x4 pak starosta Ing. Martin Juroška.

CAS 20 Mercedes Benz Econic od HZS MSK putují na stanice HS5 Sleská a HS6 Přívoz. Jsou mimo jiné vybaveny kamerovým systémem, díky kterému mohou operátoři IBC sledovat aktuální situaci na místě zásahu prostřednictvím obrazu ze 4 kamer.

Nová Tatra michálkovických hasičů nahradí jejich CAS K 25 LIAZ. Je určena pro zásah vodou a pěnou, k hašení požárů vysoce hořlavých látek a v místech s nedostatkem vody. Je uzpůsobena k přepravě požárního družstva 1+3 a hasebních rostředků. Nádrž na vodu pojme 4300 litrů, na pěnidlo pak 300 litrů. Ve výbavě lze nalézt plovoucí čerpadlo, motopilu, žebříky, otočnou proudnici, přenosný monitor s turbo proudnicí 1600 l/min., hadice, armatury, dýchací přístroje, protichemické oděvy a ženijní nářadí.

Vloženo: 16.01.2013 | Upraveno: 29.06.2013 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět