Novým ředitelem ÚO Česká Lípa se stal plk. Mgr. Ladislav Vakula

20.02.2018 - 12:00 - Liberecký kraj (Česká Lípa)
plk. Mgr. Ladislav Vakula, který zastává post velitele požární stanice v České Lípě, se stane od čtvrtka 1. března 2018 novým ředitelem českolipského územního odboru Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Na základě výsledků výběrového řízení ho do funkce ustanovil ředitel HZS Libereckého kraje plk. Ing. Luděk Prudil.

Nový ředitel ÚO Česká Lípa vystřídá ve funkci plk. Mgr. Jana Málka, který na této pozici působil od roku 2014 a nyní pracuje jako náměstek pro úsek prevence a civilní nouzové připravenosti HZS LK.

plk. Mgr. Ladislav Vakula je příslušníkem HZS LK ÚO Česká Lípa od 1.11.1992. Během svého šestadvacetiletého působení u sboru profesně rostl od funkce výjezdového hasiče, přes výkon státního požárního dozoru, dále vedoucího oddělení služeb a IZS, až k zástupci tehdejší funkce - velitele jednotek PO okresu Česká Lípa. Od roku 2003 vykonává funkci velitele stanice Česká Lípa.
Při zaměstnání vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě a Universitu Jana Amose Komenského v Praze. Získal akademické tituly Bc. a Mgr. Ladislav Vakula se aktivně účastnil záchranných prací při povodních v letech 2002, 2010, 2013. Velel jednotkám požární ochrany při orkánu KYRILL, vichru EMMA nebo vichřici HERWART. Své zkušenosti uplatňuje při organizaci taktických a prověřovacích cvičení v rámci odborné přípravy výjezdových hasičů HZS LK nebo při lektorské činnosti na SOŠ Euroškole v České Lípě, kde čtyři roky přednášel předmět Mimořádné události.
Ladislavu Vakulovi je 51 let, je ženatý a má tři děti. K jeho koníčkům patří rodina, dům a zahrada, rád lyžuje, běhá, provozuje turistiku. Na svých cestách se věnuje fotografování a filmování.

Foto: archiv Ladislav Vakula
Autor: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.

klikni pro velký obrázek

Vloženo: 22.02.2018 | Upraveno: 22.02.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět