Logo HASIČI.TV

O víkendu můžete navštívit ojedinělou akci Technického muzea v Brně

27.04.2018 - 09:00 - Jihomoravský kraj (Brno)
Víkend otevřených dveří v depozitáři Technického muzea se uskuteční v prostoru bývalých vojenských kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně – Řečkovicích. Představí se nejen hasičská technika, ale také historická vozidla městské hromadné dopravy, osobní automobily nebo vojenská technika.

Součástí víkendového programu bude prezentace práce Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a sborů dobrovolných hasičů. Ukázky budou po oba dny v zadní části areálu vždy v 11.00 a ve 14.00.
Dopolední ukázka bude zajištěna našimi brněnskými profesionálními hasiči ze stanice Lidická. Hasiči-lezci veřejnosti předvedou slaňování z automobilového žebříku AZ30 a určitě také svoji výstroj a výzbroj, kterou používají u zásahů.
Odpolední ukázku budou zajišťovat členové jednotek SDH a bude zaměřena na praktické rady, jak domácnost zabezpečit proti vzniku požáru. Zájemci si budou moci „osahat“ i některé součásti hasičské výstroje a výzbroje. Především pro kuchaře a kuchařky bude určena ukázka správného postupu hašení při vznícení oleje a použití přenosných hasicích přístrojů.
Kromě toho si budou moci návštěvníci prohlédnout také historickou i současnou hasičskou techniku. Malí i velcí návštěvníci si mohou u preventivního stánku vyzkoušet svoje znalosti tísňových linek, vhodný výběr hasicího přístroje do domácnosti nebo automobilu a další aktivity včetně hašení makety hořícího domečku.

Zároveň muzeum přizvalo k účasti další organizace, takže po mnoha letech přijede z DP Karlovy Vary autobus Karosa ŠL 11, Dopravní společnost Zlín – Otrokovice představí autobus Škoda 706 RTO s přívěsem Jelcz PO1, takzvaného populárního BOBRa pro svoz komunálního odpadu přiveze Výtopna Zdice. Po loňské renovaci si budou moci návštěvníci v premiéře prohlédnout také autojeřáb T111 HSC5. Připraveny budou i jízdy autobusy ze sbírky TMB

Přehlídka se koná 28. a 29. 4. 2018 vždy od 9.00 do 17.00. Vstupné je 20 Kč, děti do pěti let (včetně) zdarma.

Srdečně vás zveme na akci, která se koná pouze 1x v roce.

Pavla Pražáková
HZS Jihomoravského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 28.04.2018 | Upraveno: 28.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět