O víkendu můžete navštívit ojedinělou akci Technického muzea v Brně

27.04.2018 - 09:00 - Jihomoravský kraj (Brno)
Víkend otevřených dveří v depozitáři Technického muzea se uskuteční v prostoru bývalých vojenských kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně – Řečkovicích. Představí se nejen hasičská technika, ale také historická vozidla městské hromadné dopravy, osobní automobily nebo vojenská technika.

Součástí víkendového programu bude prezentace práce Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a sborů dobrovolných hasičů. Ukázky budou po oba dny v zadní části areálu vždy v 11.00 a ve 14.00.
Dopolední ukázka bude zajištěna našimi brněnskými profesionálními hasiči ze stanice Lidická. Hasiči-lezci veřejnosti předvedou slaňování z automobilového žebříku AZ30 a určitě také svoji výstroj a výzbroj, kterou používají u zásahů.
Odpolední ukázku budou zajišťovat členové jednotek SDH a bude zaměřena na praktické rady, jak domácnost zabezpečit proti vzniku požáru. Zájemci si budou moci „osahat“ i některé součásti hasičské výstroje a výzbroje. Především pro kuchaře a kuchařky bude určena ukázka správného postupu hašení při vznícení oleje a použití přenosných hasicích přístrojů.
Kromě toho si budou moci návštěvníci prohlédnout také historickou i současnou hasičskou techniku. Malí i velcí návštěvníci si mohou u preventivního stánku vyzkoušet svoje znalosti tísňových linek, vhodný výběr hasicího přístroje do domácnosti nebo automobilu a další aktivity včetně hašení makety hořícího domečku.

Zároveň muzeum přizvalo k účasti další organizace, takže po mnoha letech přijede z DP Karlovy Vary autobus Karosa ŠL 11, Dopravní společnost Zlín – Otrokovice představí autobus Škoda 706 RTO s přívěsem Jelcz PO1, takzvaného populárního BOBRa pro svoz komunálního odpadu přiveze Výtopna Zdice. Po loňské renovaci si budou moci návštěvníci v premiéře prohlédnout také autojeřáb T111 HSC5. Připraveny budou i jízdy autobusy ze sbírky TMB

Přehlídka se koná 28. a 29. 4. 2018 vždy od 9.00 do 17.00. Vstupné je 20 Kč, děti do pěti let (včetně) zdarma.

Srdečně vás zveme na akci, která se koná pouze 1x v roce.

Pavla Pražáková
HZS Jihomoravského kraje