Ocenění nejlepším hasičům byla rozdána

19.04.2018 - 18:00 - Liberecký kraj (Praha)
Sedm skleněných hasičských přileb již zná své majitele. Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku a Hasič roku.
Významné profesní ocenění v anketě Hasič roku v kategorii „Zásah roku 2017" převzali z rukou generálního ředitele HZS ČR a prvního náměstka ministra vnitra i příslušníci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.
Prestižní ocenění za 1. místo získali ppor. Ing. Roman Koželuh, nprap. Pavel Slavík a pprap. Daniel Svoboda ze stanice Liberec za hasební zásah u požáru v objektu družstva pro chemickou výrobu v Liberci, který byl i přes extrémní náročnost lokalizován do 120 min od nahlášení, a to jen díky správnému rozhodnutí velitele a osobní statečnosti zasahujících hasičů.

Anketa Hasič roku je vyhlašována ministrem vnitra od roku 2009 a klade si za cíl ocenit nejlepší profesionální hasiče, jejich velitele, náročné zásahy, pracovní kolektivy, nově vzniklé projekty a další zaměstnance za uplynulý kalendářní rok. Do 9. ročníku ankety bylo zasláno celkem 52 nominací, z nichž sedmnáctičlenná skupina hodnotitelů nakonec vybrala vítěze v sedmi kategoriích. Slavnostního vyhlašování se účastnilo dvě stě příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR, včetně ředitelů jednotlivých hasičských záchranných sborů krajů, a zástupců ministerstva vnitra.
Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba také ocenil titulem Mistr HZS ČR vítěze a vítězná družstva hasičských mistrovství České republiky v nohejbale, volejbale, disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive) a v požárním sportu za rok 2017. Vítězové jednotlivých sportovních disciplín si převzali diplomy a nově také stužky, které mohou nosit na sakách služebních stejnokrojů.
Dále byly předány putovní poháry generálního ředitele novým vítězům Velké ceny v požárním útoku HZS krajů a HZS podniků, vítězi Českého poháru ve dvojboji a vítězi Českého poháru v disciplínách TFA. Zatímco družstvo HZS Zlínského kraje je již dvacátým držitelem putovního poháru v požárním útoku, tak poháry za dvojboj a požární útok byly předány letos teprve po šesté. Na závěr předávání sportovních ocenění generální ředitel poděkoval všem sportovcům za vzornou reprezentaci HZS ČR v zahraničí a za získání mnoha cenných kovů.

Medailonky oceněných na 1. - 3. místě ve všech kategoriích ankety Hasič roku na www.hzscr.cz
Záznam celého večera je ke shlédnutí na https://www.youtube.com/watch?v=ePrGQiD9EL8

Foto a text: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 28.04.2018 | Upraveno: 28.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět