Odstartovala soutěž Generálního ředitelství HZS ČR (Dávájí za nás ruku do ohně) - tentokrát soutěžíme se Záchranáčkem o nejhezčí hasičskou básničku

01.03.2018 - 20:00 - Jihočeský kraj (ČR)
Již po desáté startuje letos preventivně výchovný projekt Hasičského záchranného sboru ČR s názvem „Dávají za nás ruku do ohně“. Maskotem tohoto projektu, stejně jako i dalších ostatních vzdělávacích projektů pro děti a mládež, je dráček Záchranáček.

Letos se mohou všichni se smyslem pro rým utkat v klání o nejhezčí básničku o hasičích.

V minulých letech jsme hledali například nejlepší vtipy, obrázky, komiksy… Například v roce 2015 byl do projektu zaslán rekordní počet příspěvků na téma hasičská pohádka. Nejpůvabnější pohádky byly vydány knižně ve sbírce prvních skutečně Hasičských pohádek. Později z těchto pohádek vznikla i audiokniha, kterou pro děti namluvil herec Pavel Trávníček.

Náplní letošního ročníku soutěže je složit hasičskou básničku – básničku o hasičích, básničku pro hasiče, básničku o tom, jak nás hasiči již 100 let zachraňují.

Záštitu převzal a zároveň hlavním porotcem soutěže je generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba, který k tomu řekl: „Vybírat nejlepší pohádky do připravované knihy před třemi lety byl zábavný, ale velice těžký úkol. Vzhledem k tomu, že znám kreativitu dětí i kolegů hasičů, tak se moc těším, co přinese letošní ročník.“

Bližší informace o soutěži: o podmínkách soutěže, termínu doručení příspěvků, garantu či kategoriích naleznete na webových stránkách HZS Jihočeského kraje http://www.hzscr.cz/docDetail.aspx?docid=22089616&docType=ART) nebo na stránkách HZS ČR (http://www.hzscr.cz/sluzby-pro-verejnost-souteze-a-vystavy.aspx) nebo na facebooku Hasičského záchranného sboru ČR.

Vendula Matějů
HZS Jihočeského kraje