Osm hasičských jednotek likvidovalo požár mladého lesního porostu u Jezdkovic na Opavsku, s hašením pomáhal vrtulník

06.05.2018 - 19:03 - Moravskoslezský kraj (Jezdkovice)
Od neděle 6. května 2018 až do pondělních ranních hodin zasahovali hasiči z celkem osmi jednotek u požáru mladého lesního porostu u Jezdkovic na Opavsku.

Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen tři minuty po devatenácté hodině. Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Opavě spolu s dalšími sedmi jednotkami sboru dobrovolných hasičů obcí.
Po provedeném průzkumu byl velitelem zásahu vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a byl vyžádán vrtulník Policie České republiky s 800litrovým bambivakem. Vrtulník nad požářištěm létal až do setmění, celkem provedl jedenáct shozů.
Požárem byla zasažena plocha přibližně 1,5 hektaru, způsobená škoda se odhaduje na 250 tisíc korun.
Lokalizovat požár - tedy spolehlivě zabránit jeho šíření - se hasičům podařilo krátce po třiadvacáté hodině, vodu k pečlivému prolévání porostu vozilo kyvadlově několik cisteren.
Okolo čtvrté hodiny ranní hasiči ukončili aktivní činnost na místě zásahu, do deváté hodiny dopoledne však na požářišti zůstaly na dohled a případné dohašení drobných ohnisek dvě dobrovolné jednotky.

nprap. Jakub Kozák
zastupující tiskový mluvčí