Osmý ročník mistrovství České republiky v disciplínách TFA

27.09.2017 - 19:15 - Ústecký kraj (Ústí nad Labem - OC Forum)
Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve spolupráci se Sportovním klubem hasičů Ústeckého kraje uspořádaly 27. září 2017 v Ústí nad Labem mistrovství České reubliky v disciplínách TFA. Mistrovství proběhlo v obchodním centru Forum.

Mistrovství se zúčastnilo celkem 77 závodníků, šlo o příslušníky krajských hasičských sborů ČR a Asociace hasičských sborů podniku.
V soutěži družstev se na prvním místě umístilo družstvo HZS Jihočeského kraje, druhé bylo družstvo HZS Olomouckého kraje a třetí družstvo HZS Moravskoslezského kraje.
V soutěži jedntolivců v kategorii A (18 – 34 let) zvítězil Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje, druhý byl Petr Moleš z HZS Jihomoravského kraje a třetí Jaroslav Hanzel z HZS Moravskoslezského kraje.
V kategorii B (35 – 44 let) zvítězil Roman Viej z HZS Moravskoslezského kraje, druhý byl Petr Svatek z HZS Kraje Vysočina, a třetí David Kubiš z HZS Jihočeského kraje.
V kategorii C (45 a více let) zvítězil Daniel Kouřil z HZS podniku, druhý byl Josef Frýdl a třetí Petr Jindra.
Mistrovství se zúčastnilo vždy jedno soutěžní družstvo z každého kraje. Kraj mohl vyslat maximálně 6 závodníků, z toho 2 závodníci mohli soutěžit jen v kategorii jednotlivců. Družstvo tvořili čtyři závodníci. Dále pak jedno družstvo HZS podniku nominované Asociací velitelů HZS podniků, které pořadatel pozval.

Soutěžilo se v disciplínách:
Běh s požárními hadicemi, Sbalení dvou hadic B, Hammer box, Keiser box, Tunel, Figurína, Bariéra, Žebříky, Monitor, Výběh po schodišti.

Běh s požárními hadicemi: Rozvinutí dvou hadicových vedení s proudnicemi na určitou vzdálenost.
Sbalení hadic B: Smotání dvou hadic B a jejich vložení do boxu.
Hammer box: 80 úderů palicí v Hammer boxu.
Keiser box: Přemístění závaží na vzdálenost 1,5 metru pomocí palice.

Ing. Lukáš Marvan
komisař, tiskový mluvčí