Ostravští hasiči zachránili papouška Kukiho ze stromu a sklidili potlesk

11.03.2018 - 12:15 - Moravskoslezský kraj (Ostrava)
Profesionální hasiči z Ostravy-Přívozu (HZS MSK) se zapojili v neděli 11.3.2018 odpoledne do úspěšného odchytu krásného papouška druhu Žako kongo, slyšícího na jméno Kuki. „Čekal“ na ně na špičce stromu v Ostravě-Zábřehu ve výšce 25 metrů, dojeli si pro něj i s majitelkou v koši automobilové plošiny.

Majitelka požádala o pomoc hasiče na jejich tísňové lince po nedělním poledni. Hasiči přivezli ke stromu ve Svazácké ulici, kde si v krásném jarním počasí hověl, automobilovou plošinu AP 42 MB Econic. Městská policie Ostrava musela nejprve zjistit majitele osobního auta, které bránilo v bezpečném ustavení plošiny. To naštěstí plochu brzy opustilo.
            Do koše plošiny byla po poučení a vybavení potřebnými ochrannými pomůckami (mj. přilba a rukavice) přibrána majitelka papouška. Po přiblížení plošiny Kuki svou majitelku poznal a sám jí usedl na ruku. Úspěch byl odměněn potleskem přihlížejících.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 13.03.2018 | Upraveno: 13.03.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět