Logo HASIČI.TV

Pátek 13.4. Den požární bezpečnosti trochu jinak

13.04.2018 - 12:00 - Jihomoravský kraj (Jihomoravský kraj)
Lidé v mnoha zemích považují pátek třináctého za nešťastný den. Obavy z data spojeného se smůlou a pověrčivostí sahají hluboko do historie. Proto se hasiči rozhodli pověru vyvrátit a každoročně vyhlašují vždy jeden pátek třináctého v roce Dnem požární bezpečnosti.

V rámci dnešního specifického data byl na požární stanici Lidická HZS JmK ÚO Brno-město  představen nový projekt „HASIČI PRO ŠKOLY“. Projekt vznikl ve spolupráci HZS Zlínského, HZS Ústeckého kraje a celé řady dalších subjektů především ze složek IZS. Jeho hlavním cílem je prostřednictvím interaktivních prezentací, videoukázek a fotografií předat žákům základních škol důležité informace z oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí. Pro každý ročník budou zpracovány samostatné prezentace vhodné k použití na interaktivních tabulích, kterými jsou již vybaveny téměř všechny základní školy.

Projekt hasiči pro školy je dostupný zdarma pro všechny školy v České republice na webových stránkáchwww.hasiciproskoly.cz

Na dnešní pilotní ukázce této hravé formy výuky si děti kromě interaktivní prezentace zkusily také práci s pracovním listem. HZS JmK se v následujícím období soustředí na to, aby se informace o tomto novém projektu, který zahrnuje také metodickou příručku pro učitele, dostaly do co nejširšího okruhu pedagogů.
Velký zájem vzbudil i dnešní Den hasičů v Kyjově. Hasičské vozy, technika, vybavení a ukázky hasičské práce přilákalo zhruba čtyři sta dětí a stovku dospělých.

Pavla Pražáková
HZS Jihomoravského kraje

 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 14.04.2018 | Upraveno: 14.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět