Pátek třináctého není nešťastným, je to Den požární bezpečnosti

13.04.2018 - 08:00 - Liberecký kraj (Liberecký kraj)
Pátek třináctého nebývá pro pověrčivé zrovna šťastný den, ale ten letošní dubnový pátek je mimo jiné Dnem požární bezpečnosti. Tento „Den" vyhlašuje každoročně Česká asociace hasičských důstojníků a vybírá vždy pátek v roce, na nějž připadá 13. den v měsíci. Alespoň na tento den bychom měli zapátrat ve svědomí, zda svým chováním neporušujeme bezpečnost sebe či jiných, protože požárů, ke kterým dojde v důsledku naší neopatrnosti, je většina.

Hlavní téma letošního Dne požární bezpečnosti je "Vzděláváním k bezpečnosti". Hasiči proto otevřou dveře svých stanic, aby všem příchozím z řad široké veřejnosti ukázali nejen prostory stanice, ale i vybavení a prostředky, které hasiči používají na různé typy zásahů. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na požární cisterny, velitelský automobil, žebřík, automobilovou plošinu, motorový člun a ostatní speciální techniku.
Hasiči jsou navíc připraveni všem zájemcům popsat, jaké typy požárů se střídají s ročním obdobím, co převážně způsobí požár ve sklepě či na půdě nebo například co můžeme způsobit nesprávnou obsluhou elektrických spotřebičů. Upozorníme také na výhody detektorů požáru, detekci nebezpečných plynů či vybavení přenosnými hasicími přístroji.

Liberec:
Dopoledne mezi 9:00 - 12:00 program pro pozvané /MŠ + ZŠ/
Na odpoledne jsou plánované tři prohlídky stanice.
Začátek prohlídek je ve 13:00 hod., 13:45 hod. a ve 14:30 hod. Zájemci se sejdou před žlutou vilou na křižovatce ulic Šumavská a Křepelčí.
Kontaktní osoba: mjr. Ing. Jaromír Mottl, tel.: 950471185

Česká Lípa:
stanice Česká Lípa, ul. Karla Poláčka
Celý den mezi 9:00 - 16:00 program pro MŠ + ZŠ i pro veřejnost
Kontaktní osoba: mjr. Mgr. Ladislav Vakula, tel.: 950475185

Semily, Turnov, Jilemnice:
Dopoledne mezi 8:00 - 14:00 program pro pozvané /MŠ + ZŠ/ + školy, které se chtějí přijít podívat (nutno telefonicky domluvit)
Odpoledne 15:00 - 16:00 stanice otevřena pro veřejnost
Kontaktní údaje na stanice Územního odboru Semily:
stanice Semily, nábřeží Svatopluka Čecha, - stanice Semily tel.: 950 485 111
stanice Turnov, ul. Trávnice, - stanice Turnov tel.: 950 486 111