Logo HASIČI.TV

Pátrací akce měla šťastný konec

24.09.2017 - 19:36 - Olomoucký kraj (Sobotín)
V neděli 24. září 2017 byli v 19:36 hodin požádáni hasiči o pomoc při pátrání po ztraceném turistovi v okolí motorestu Skřítek, nedaleko obce Sobotín.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a z Olomouce a dobrovolní hasiči ze Sobotína a Petrova nad Desnou, kteří se spolu s policisty sešli na parkovišti u motorestu Skřítek. S pohřešovaným mužem se zasahujícím hasičům podařilo spojit, v telefonickém hovoru uvedl, že se nachází nedaleko silnice, vidí blikající majáky a slyší hlasy, ale nemůže se k záchranářům dostat. Hasiči proto přes operátora zkoušeli blíže lokalizovat jeho polohu a spolu s policisty a horskou službou se ho v rojnicích vydali hledat. Několikrát prošli uvedenou lokalitu, pátrání rozšířili i na širší okolí motorestu, přesto se muže neustále nedařilo vypátrat. Do akce byli proto také povoláni kynologové z Olomouckého, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.
Kynologové, hasiči, policisté a členové horské služby pátrali celou noc a dnes ráno, tj v pondělí 25. září 2017, těsně po deváté hodině muže objevili. Byl promrzlý, ale zdál se být jinak v pořádku. Po prvotním ošetření, zahřátí a poskytnutí teplých nápojů byl předán zdravotnické záchranné službě.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 25.09.2017 | Upraveno: 25.09.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět