Požár hotelu v Havířově

22.04.2018 - 18:48 - Moravskoslezský kraj (Havířov)
Celkem šest jednotek hasičů vyjelo ve večerních hodinách dne 22. 4. 2018 k nahlášenému požáru desetipatrového hotelu v Havířově – Prostřední Suché.

Operační středisko HZS MSK přijalo tísňové volání v 18:48 hodin. Na místo byla ihned vyslána jednotka profesionálních hasičů z Moravskoslezského kraje ze stanice Havířov spolu s dobrovolnými kolegy z Havířova a Havířova – Životic. Za pár minut byly jednotky doplněné o posily profesionálních hasičů z Karviné a dalšími dobrovolnými jednotka z Šenova a Petřvaldu. Na místě zasahovalo celkem sedm cisteren hasičů spolu s jedním automobilovým žebříkem a automobilovou plošinou.
Po příjezdu na místo události hasiči okamžitě nasadili na likvidaci požáru jeden vodní proud a zároveň prováděli průzkum v celém komplexu hotelu. Během požáru došlo ke zranění dvou osob, které hasiči na místě ošetřili a po příjezdu posádky Zdravotnické záchranné služby jim zraněné předali do péče. Hasiči dostali požár po kontrolu během necelých třiceti minut, další dvacet minut jim zabrala finální likvidace.
Příčina požáru je v šetření vyšetřovatelů HZS MSK. Škoda způsobená požárem nebyla zatím vyčíslena.

npor. Ing. Lukáš Popp
zastupující tiskový mluvčí