Logo HASIČI.TV

Požár hotelu v Havířově

22.04.2018 - 18:48 - Moravskoslezský kraj (Havířov)
Celkem šest jednotek hasičů vyjelo ve večerních hodinách dne 22. 4. 2018 k nahlášenému požáru desetipatrového hotelu v Havířově – Prostřední Suché.

Operační středisko HZS MSK přijalo tísňové volání v 18:48 hodin. Na místo byla ihned vyslána jednotka profesionálních hasičů z Moravskoslezského kraje ze stanice Havířov spolu s dobrovolnými kolegy z Havířova a Havířova – Životic. Za pár minut byly jednotky doplněné o posily profesionálních hasičů z Karviné a dalšími dobrovolnými jednotka z Šenova a Petřvaldu. Na místě zasahovalo celkem sedm cisteren hasičů spolu s jedním automobilovým žebříkem a automobilovou plošinou.
Po příjezdu na místo události hasiči okamžitě nasadili na likvidaci požáru jeden vodní proud a zároveň prováděli průzkum v celém komplexu hotelu. Během požáru došlo ke zranění dvou osob, které hasiči na místě ošetřili a po příjezdu posádky Zdravotnické záchranné služby jim zraněné předali do péče. Hasiči dostali požár po kontrolu během necelých třiceti minut, další dvacet minut jim zabrala finální likvidace.
Příčina požáru je v šetření vyšetřovatelů HZS MSK. Škoda způsobená požárem nebyla zatím vyčíslena.

npor. Ing. Lukáš Popp
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 29.04.2018 | Upraveno: 29.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět