Požár kamionu zastavil provoz na dálnici D1 u Šlapanic

19.04.2018 - 16:55 - Jihomoravský kraj (D1)
Před sedmnáctou hodinou zasahovali hasiči na dálnici D1 u Exitu 203. Operační středisko vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. Hořel návěs kamionu. Provoz ve směru na Brno se zastavil a v opačném směru byl částečně omezen.

K požáru zamířily hasičské cisterny profesionálních hasičů ze stanic Brno-Lidická, Brno-BVV, Brno-Líšeň, Pozořice a Slavkov u Brna společně s dobrovolnými hasiči ze Šlapanic. Proti plamenům použili tři proudy vody a pod kontrolu je dostali za dvanáct minut. Dohašení drobných ohnisek trvalo tři čtvrtě hodiny. Po osmnácté hodině zásah ukončili a na místě zůstala Policie ČR a specializovaná odtahová služba.
Po dobu zásahu hasičů byl provoz na dálnici ve směru z Vyškova na Prahu zcela zastaven a v opačném směru byl provoz na dálnici omezen jen částečně.
Škoda na návěsu byla předběžně vyčíslena na sto tisíc korun. Událost se obešla bez zranění.

Jan Dvořák
HZS Jihomoravského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 28.04.2018 | Upraveno: 28.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět