Požár stál život tři malé děti

12.03.2018 - 04:10 - Jihomoravský kraj (Oleksovice)
Při požáru v Oleksovicích na Znojemsku zemřely tři děti. Čtyři dospělí skončili v nemocnicích. Plameny zničily místnost rodinného domu. Vyšetřování příčiny požáru pokračuje.

Informaci o požáru přijalo naše operační středisko krátce po 4. hodině ráno. Na místo postupně vyjelo 8 hasičských jednotek dobrovolných a profesionálních hasičů a byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu.
Při příjezdu bylo zřejmé, že hoří v místnosti v přízemí staršího rodinného domu. Hasičům se podařilo z objektu dostat 3 malé děti a jednu seniorku. S hasebními pracemi započala také resuscitace dětí, ve které pokračovaly přivolané posádky záchranné služby.
Přes veškeré nasazení zasahujících se děti nepodařilo vrátit zpět do života a na místě svým zraněním podlehly. V péči záchranné služby skončila také zachráněná seniorka a další dvě ženy a jeden muž. Všichni čtyři byli po ošetření transportováni do nemocnic. Pro starší ženu přiletěl na místo vrtulník záchranné služby, jehož posádku jsme přepravili z místa přistání na místo požáru.
Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu pomocí dvou vodních proudů. Plameny se z místnosti nerozšířily. Další škody na chodbě domu však způsobilo sálavé teplo a kouř. Požár byl zcela zlikvidován po 6. hodině ráno.
Na místo vyjel příslušník proškolený k poskytování posttraumatické intervenční péče.
Příčina vzniku požáru se v tuto chvíli zjišťuje ve spolupráci s Policií ČR. Stejně tak se bude posléze stanovovat výše vzniklé škody.
Jedná se za poslední desetiletí o 2. nejtragičtější požár domácnosti v Jihomoravském kraji.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS JmK

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 13.03.2018 | Upraveno: 13.03.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět