Požár stodoly se stájí v Kopřivnici

19.01.2013 - 17:34 - Moravskoslezský kraj (Mniší)
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 19.1.2012 večer v Kopřivnici (okres Nový Jičín), v místní části Mniší, u požáru hospodářského objektu s dílnou a stájí. Obešel se bez zranění. Celková škoda byla odhadnuta na půl milionu korun. Za požár může neopatrnost obyvatelky přilehlého rodinného domku při vysypávání žhavého popela.
Loading the player ...
Vložit video na web

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v sobotu večer krátce po půl šesté. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Novém Jičíně, společně s ní tři jednotky sboru dobrovolných hasičů – Kopřivnice, Kopřivnice-Mniší a Frenštát pod Radhoštěm, celkem 5 cisteren a jeden dopravní automobil.

Už při příjezdu hasičů hořel částečně zděný objekt se sedlovou střechou o půdorysu 15 x 5 metrů vysokým plamenem. Hasiči dostali oheň pod kontrolu už za čtvrt hodiny, takže plameny nemohly ohrozit pět metrů vzdálený rodinný domek, dohašování jim zabralo přes hodinu.

V hospodářském objektu byla mj. dílna a stáj s koněm, kterého se podařilo majitelům včas a bez zdravotních následků vyvést, pod sedlovou střechou s taškami bylo uskladněno seno a sláma.

Za požár může jedna z uživatelek domku středního věku, která vysypala ve stodole do nádoby popel z kamen i se žhavými kousky.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje