Požár třídiče uhlí v Orlové za 1,5 milionu korun

29.04.2018 - 08:10 - Moravskoslezský kraj (Orlová)
Sedm jednotek hasičů zasahovalo v neděli 29.4.2018 ráno u požáru třídiče uhlí Terex Finlay v areálu černouhelného dolu Lazy v Orlové (okres Karviná). K hašení byla použita pěna. Předběžná škoda byla odhadnuta na 1,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru velkého stroje je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v neděli krátce po osmé hodině ranní. Do Orlové vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Orlová a Havířov, společně s nimi pět jednotek dobrovolných hasičů – Orlová-Poruba, Orlová-Město, Doubrava, Rychvald a Havířov, celkem devět vozidel.
            Hasiči dostali oheň pod kontrolu za půl hodiny – pomocí dvou proudů pěny. Uhašeno měli za dalších deset minut. Nikdo nebyl zraněn

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek