Pozvánka na dvě Ostravské věže v odlišných hasičských disciplínách

25.05.2016 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava)
Dvě tradiční hasičské sportovní akce se konají na konci května a v první polovině června 2016 v Ostravě se stejným názvem „Ostravská věž“. V prvním případě jde již tento pátek (27.5.2016) o dvojboj v rámci požárního sportu v Ostravě-Porubě, v sobotu 11.6.2016 o adrenalinové „TFA Ostravská věž“ (tedy „Nejtvrdší hasič přežije“) v Dolní oblasti Vítkovic. Je považováno za nejtěžší závod tohoto druhu v rámci celé Evropy.

Tento pátek odpoledne a večer se koná v moderním sportovním areálu hasičské stanice HZS MSK v Ostravě-Porubě každoroční tradiční „Ostravská věž“, tedy klání ve dvojboji požárního sportu – běhu na 100 metrů s překážkami a ve výstupu na cvičnou věž pomocí žebříku. Mítink je zařazen do Českého poháru ve dvojboji. Vstup zdarma.

V sobotu 11.6.2016 se od 10 hodin koná v monumentálním areálu Dolní oblast Vítkovic další zdejší tradiční sportovní hasičská soutěž „TFA Ostravská věž“, tedy adrenalinová soutěž, která se u nás vžila jako „Nejtvrdší hasič přežije“. S doprovodným programem pro celou rodinu. Hasiči po mnoha fyzicky náročných disciplínách vybíhají na vrchol vysoké pece.

Letos se pořadatelé rozhodli rozšířit kategorii závodníků o dobrovolné hasiče ve dvou mužských kategoriích - do 34 let (ročník narození 1982 a mladší a od 35 let a starší (ročník narození 1981 a starší). Tím jim také umožní kvalifikaci na Mistrovství ČR v TFA (Toughest Firefighter Alive) pro jednotky sborů dobrovolných hasičů, které se koná 1.10.2016 ve Štramberku (okres Nový Jičín).

Tento rok se podařilo organizátorům z HZS MSK zajistit v Dolní oblasti Vítkovic na sobotu 11. června bohatý doprovodný program, mj. TFA soutěž pro děti se skákacím hradem a zásahovými obleky, ukázky výcviku koní a psů Městské policie Ostrava, ukázky techniky HZS MSK a preventivně-výchovné činnosti, ukázky techniky dalších složek IZS.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje

klikni pro velký obrázek

Soubory ke stažení