Pražští hasiči cvičili záchranu osob propadlých v ledu

26.02.2018 - 17:00 - Praha (Praha)
Dne 26. února 2018 proběhl výcvik pražských hasičů zaměřený na záchranu osob propadlých v ledu. Cvičení probíhalo na rybníku Labuť a v oblasti slepého ramene Vltavy v Libni. Výcviku se zúčastnily prakticky všechny stanice HZS hl. m. Prahy ze směny B.
Výcvik je koncipován tak, aby každé družstvo v počtu 1+3 bylo schopné provést záchranu osoby s pomocí běžné výbavy - lana, nastavovacího žebříku a pomocí ochranných pomůcek pro práci na vodě, tedy suchého obleku, přilby a záchranné vesty. Cvičení vedli instruktoři pro práci na vodě, konkrétně Milan Mach a Martin Haušild z holešovické stanice a Jiří Turček ze stanice Modřany.

Martin Kavka
HZS hl. m. Prahy