Pražští hasiči z týmu CZERT cvičili stavbu zdravotnické jednotky - modulu AMP

09.10.2017 - 14:30 - Praha (FN Brno-Bohunice)
Ve dnech 25. až 27. září 2017 se příslušníci HZS hl. m. Prahy, členové Czech Emergency response teamu (CZERT), účastnili společně s členy Trauma teamu FN Brno nácviku výstavby předsunuté zdravotnické jednotky - modulu AMP. Úkolem tohoto modulu je poskytovat zdravotnickou pomoc v místech postižených živelnou pohromou (např. zemětřesením) a tím ulehčit práci místním zdravotnickým zařízením. Tato jednotka je zařazena jako modul civilní ochrany EU.

Hlavním úkolem zářijového zaměstnání, které se konalo v areálu Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích, bylo získat praktické zkušenosti se stavbou nově pořízených stanů. Tyto stany jsou pořízené náhradou za předchozí, které byly zanechány formou humanitární pomoci v Nepálu po nasazení týmu CZERT AMP v roce 2015, kdy byl Nepál postižen rozsáhlým zemětřesením.

mjr. Bc. Martin Kavka

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 09.10.2017 | Upraveno: 09.10.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět