Logo HASIČI.TV

Při požáru lesa na Jičínsku pomáhalo s hašením i letadlo

15.04.2018 - 15:00 - Králové-Hradecký kraj (Zámostí)
Na místě zasahovalo jedenáct jednotek požární ochrany. Hořelo nedaleko Prachovských skal. Při události nebyl nikdo zraněn.

Požár lesa byl nahlášen na krajské operační a informační středisko v 15:00 hod. Hořelo v katastru obce Zámostí, část Blata. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Jičína a dobrovolné jednotky SDH Slatiny, Kopidlno, Jičín, Valdice, Markvartice, Sobotka, Mladějov, Staré Místo a Železnice. Pro událost byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.
Hořel lesní porost na ploše asi 200x200 m. I s ohledem na sucho musely jednotky co nejdříve zabránit dalšímu šíření požáru. Velitel zásahu si proto vyžádal leteckou hasičskou službu z Jičína. Letadlo provedlo celkem šest shozů hasiva. Jednotky na místě využily k hašení v terénu několik proudů, bylo také zřízeno čerpací stanoviště u rybníka v Jinolicích. Požár se podařilo lokalizovat v 16:14 hod. a poté už hasiči dohašovali jen menší ohniska.
Na místo události byl povolán vyšetřovatel příčin požáru. Bylo zjištěno, že v místě probíhalo ohlášené pálení. S největší pravděpodobností zde byla po ukončení pálení ponechána ohniště bez dozoru a oheň se tak díky suchu a větru rozšířil na okolní lesní porost.

Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královehradeckého kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 15.04.2018 | Upraveno: 15.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět