Přípravy na fenomenální hasičskou fontánu jdou do finále

07.04.2018 - 17:00 - Liberecký kraj (nádrž Okrouhlá)
Více jak třicetiletou tradici má v několika obcích v Libereckém kraji unikátní hasičská fontána. I proto se hasiči z Libereckého kraje rozhodli originálně oslavit výročí sta let republiky a při této příležitosti v červnu chystají v hlavním městě předvést největší hasičkou fontánu na světě. K velkolepé akci zvou kolegy z celé republiky.
Organizaci a souhru až 1.000 hasičů, kteří v sobotu 2. června 2018 ve 22.00 hodin ovládnou gigantické množství vody a vytvoří unikátní umělecké dílo, není radno podcenit. Hasiči mají naplánováno několik zkoušek, při kterých prověřují techniku, vybavení, synchronizaci apod. Prvním ze série tréninků prošlo pět jednotek dobrovolných hasičů za podpory HZS LK na vodní nádrži v Okrouhlé. Na místě hasičům radil choreograf a režisér vodní a světelné soustavy, která je naprogramována tak, aby barvy gradovaly a měnily se v rytmu Smetanovy symfonické básně Vltava z cyklu Má vlast. Další nácvik proběhne na konci května ve volnočasovém areálu v Dubici u České Lípy.

Foto: HZS LK por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.
Autor: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 16.04.2018 | Upraveno: 16.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět