S požárem lesního porostu v Mostech u Jablunkova pomáhali i slovenští hasiči

21.04.2018 - 15:35 - Moravskoslezský kraj (Mosty u Jablunkova)
Čtyři české a tři slovenské jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 21. dubna 2018 odpoledne u požáru lesního porostu u hraničního přechodu v Mostech u Jablunkova.

K události, která byla ohlášena pět minut po půl čtvrté, byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS MSK v Třinci spolu s dobrovolnými jednotkami z Mostů u Jablunkova, Jablunkova a vzhledem k blízkosti železniční trati také jednotka SŽDC z Ostravy.
Hasiči po příjezdu na místo události zjistili, že na české straně hoří na ploše přibližně 70x100 metrů, z větší části bylo zasaženo slovenské území.
Požár se hasičům obou států podařilo společně lokalizovat přibližně za hodinu, další hodinu pak zabrala celková likvidace a dohašování drobných ohnisek.
Příčina vzniku je v šetření, škodu přivolaný vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl na 50 tisíc korun.

nprap. Jakub Kozák
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek