Silný déšť zaměstnal hasiče na Karvinsku, během několika hodin řešili dvacítku událostí

02.07.2016 - 20:00 - Moravskoslezský kraj (Karvinsko)
V souvislosti se silným deštěm a bouřkou včera vyjížděli hasiči k vyššímu počtu událostí. Nejvíce postižen byl okres Karviná, kde hasiči zasahovali od sobotní osmé hodiny večerní do tří hodin ráno u zhruba dvaceti událostí.

První problém byl na operační středisko hasičů ohlášen krátce před dvacátou hodinou. Poté postupně následovaly další, situace se zklidnila okolo čtvrté hodiny ranní, hasiči však odstraňují následky i teď (neděle 8:00). Nejčastěji zasahující jednotky odstraňovaly stromy spadené přes silnice, ve dvou případech vítr poškodil plechové střechy. Zásahy u stromů komplikoval fakt, že větve často poškodily či strhly elektrické vedení. Na několika místech museli hasiči rovněž čerpat vodu, především ze zatopených sklepů či podchodů, čistili rovněž ucpané střešní svody .

nprap. Jakub Kozák
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek