Silný vítr lámal stromy. Hasiči zasahovali u sedmdesáti událostí

13.04.2018 - 22:00 - Králové-Hradecký kraj (Královehradecký kraj)
Odpolední bouřka a silný vítr lámaly stromy a poškozovaly střechy. Nejvíce práce měli hasiči na Náchodsku a Hradecku. Naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Mezi dnešní 17. a 22. hodinou zasahovali hasiči na území Královéhradeckého kraje u sedmdesátky případů. Z toho byly téměř dvě třetiny nahlášeny do 18 hodin. Nejčastěji se jednalo o technickou pomoc související s likvidací popadaných stromů na komunikace nebo zajištění uvolněných střech. Nejvíce práce měli hasiči na Náchodsku, kde zaznamenali asi třicítku případů. Na Hradecku vyjížděli hasiči asi k dvaceti událostem a na Rychnovsku k patnácti.
Například v Hradci Králové likvidovali hasiči spadlý strom v ulici K Sokolovně. Strom poškodil při pádu jedno vozidlo. Zlomená borovice pak blokovala silnici I/35 ve směru z Hradce Králové na Býšť. Práci měla hradecká jednotka také přímo v centru města na ulici Československé armády. Zde upevňovala na jedné z budov část střechy, která hrozila pádem.
Na Náchodsku odstraňovali hasiči z Jaroměře strom, který se opíral o rodinný dům v obci Nový Ples. V Teplicích nad Metují v části Javor pak zasahovaly tři jednotky u stržené střechy na rodinném domě. Hasiči museli celou střechu rozebrat a provedli provizorní zakrytí objektu.

Martina Götzová
HZS Královehradeckého kraje