Logo HASIČI.TV

Soutěž hasičů v předlékařské první pomoci: 11 krajů, 11 hodin, 11 úkolů

14.10.2015 - 12:00 - Jihomoravský kraj (Brno)
Školní a výcvikové zařízení HZS ČR v Brně hostilo ve dnech 8. a 9. října 2015 přípravný ročník soutěže hasičů v poskytování předlékařské první pomoci. Tento nultý ročník soutěže absolvovala na dobrovolné bázi družstva hasičů z 11 krajů. Pro čtyřčlenné týmy bylo připraveno celkem 11 úkolů zaměřených na simulované události, při kterých převažovalo poskytování předlékařské první pomoci, navíc za dodržení určeného časového limitu.
Loading the player ...
Vložit video na web
Během jedenáctihodinové směny družstva postupně získávala tištěné příkazy k výjezdu, které je směřovaly do míst předstíraného zásahu.
 
Soutěžní týmy tak zasahovaly u požáru varny, u dopravní nehody osobního automobilu s motocyklistou a u vyproštění muže zasypaného dlažebními kostkami. Dále bylo nutné zachránit tonoucího muže s poraněním páteře, poraněného dřevorubce s masivním krvácením a malé dítě zraněné pádem z dětské prolézačky. Další soutěžní úkol spočíval v navádění k první pomoci přes zamknuté dveře přítele ženy, která následkem sebepoškození silně krvácela. Následoval 1,5 km pěší přesun lesem ke zraněnému amatérskému jeskyňáři, kterého bylo nutné vyprostit, vytáhnout na povrch a ošetřit. Složitá byla i péče o rodiče, jejichž dítě bylo po vytažení ze studny resuscitováno. Interní případ zastupovala cévní mozková příhoda, kterou hasiči odhalili po otevření bytu. V průběhu soutěže byli všichni soutěžící písemně testováni ze zdravovědy a první pomoci.
 
Výsledky této netradiční a velmi náročné soutěže:
III. místo – HZS Olomouckého kraje
II. místo – HZS Libereckého kraje
I. místo – HZS Plzeňského kraje
 
Soutěž se konala pod záštitou MV-generálního ředitelství HZS ČR, s významnou podporou Školního a výcvikového zařízení v Brně a s finanční podporou České asociace hasičských důstojníků. Poděkování organizátorů patří také všem sponzorům, rozhodčím a figurantů.
 
 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 14.10.2015 | Upraveno: 14.10.2015 | Vložil(a): Martin TÜRKE | Zpět