Stanice v Tišnově je po rekonstrukci

29.11.2017 - 18:55 - Jihomoravský kraj (Tišnov)
Na naší požární stanici v Tišnově došlo k navýšení početního stavu příslušníků. Související změny si vyžádaly také stavební úpravy, které podpořilo nemalou částkou také město Tišnov.

Profesionální hasiči z Tišnova vyjeli v loňském roce ke 414 zásahům, čímž se tato jednotka řadí k nadprůměrně vytíženým jednotkám HZS Jihomoravského kraje. Na tišnovské stanici nyní slouží 11 hasičů (dříve 8) na směně a zřídila se zde také funkce velitele čety pro Územní odbor Brno-venkov. Z tohoto důvodu bylo nezbytné stanici přizpůsobit novým požadavkům. Rekonstrukce spočívala zejména ve zvětšení kapacity šaten, úpravě sociálního zařízení včetně nových rozvodů vody, kanalizace, elektřiny a topení nutných pro splnění hygienických předpisů.  Změnila se také dispozice dalších vnitřních prostor stanice. V opraveném suterénu je nová průmyslová pračka a sušička.
Rekonstrukci realizovala firma Moravostav Brno a.s. , která byla vysoutěžena s cenou 2.534.950 Kč. Město Tišnov přispělo na rekonstrukci mimořádnou dotací 600.000 korun. Dalších 100.000 korun jsme získali od města Kuřim, kam jednotka z Tišnova také často vyjíždí.  Zbylá částka byla hrazena z našeho rozpočtu. Tímto děkujeme za výše uvedenou finanční podporu, která umožnila rekonstrukci stanice a přispěla ke kvalitnímu výkonu služby našich příslušníků.

logotyp_mestotisnov_barva_pozitiv_rgb.jpg

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS JmK

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek