Termokamera u profesionálních hasičů ve Varnsdorfu

13.11.2014 - 15:13 - Ústecký kraj (Varnsdorf)
V druhé polovině roku 2014 se k rukám profesionálních hasičů ve Varnsdorfu dostala dlouho očekávaná a neocenitelná pomůcka termokamera Dräger UCF-7000, speciálně vyvinutá pro hasičské zásahy.

Termokamera, která byla zakoupena díky celorepublikovému projektu spolufinancovanému Evropskou unií, bude sloužit celému Šluknovskému výběžku.
Použití termokamery i v absolutní tmě a v maximálním zakouření dokáže zefektivnit a časově zkrátit vyhledání ukryté osoby v prostorách zasažených zplodinami požáru.
Další funkcí kamery je lokalizace ohniska požáru. Bez nalezení místa vzniku se oheň velmi rychle rozšiřuje a zachvacuje vše, co mu stojí v cestě. Hasiči mohou ihned při příjezdu na místo události "prosvítit" zasažený objekt a rozhodnout o nejefektivnějším postupu vedení zásahu.
Občané, pokud se ocitnou v krizové situaci, mají tak díky evropským operačním programům větší jistotu, že hasičský zásah bude proveden s maximální efektivitou za použití nejmodernější techniky.

Ing. Lukáš Marvan
komisař
Hasičského záchranného sboru
Ústeckého kraje