Logo HASIČI.TV

Termokamera u profesionálních hasičů ve Varnsdorfu

13.11.2014 - 15:13 - Ústecký kraj (Varnsdorf)
V druhé polovině roku 2014 se k rukám profesionálních hasičů ve Varnsdorfu dostala dlouho očekávaná a neocenitelná pomůcka termokamera Dräger UCF-7000, speciálně vyvinutá pro hasičské zásahy.

Termokamera, která byla zakoupena díky celorepublikovému projektu spolufinancovanému Evropskou unií, bude sloužit celému Šluknovskému výběžku.
Použití termokamery i v absolutní tmě a v maximálním zakouření dokáže zefektivnit a časově zkrátit vyhledání ukryté osoby v prostorách zasažených zplodinami požáru.
Další funkcí kamery je lokalizace ohniska požáru. Bez nalezení místa vzniku se oheň velmi rychle rozšiřuje a zachvacuje vše, co mu stojí v cestě. Hasiči mohou ihned při příjezdu na místo události "prosvítit" zasažený objekt a rozhodnout o nejefektivnějším postupu vedení zásahu.
Občané, pokud se ocitnou v krizové situaci, mají tak díky evropským operačním programům větší jistotu, že hasičský zásah bude proveden s maximální efektivitou za použití nejmodernější techniky.

Ing. Lukáš Marvan
komisař
tiskový mluvčí
Hasičského záchranného sboru
Ústeckého kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 13.11.2014 | Upraveno: 13.11.2014 | Vložil(a): Zuzana Jačaninová | Zpět