Logo HASIČI.TV

Třetí ze 17 výcviků českých a polských řidičů cisteren na polygonu v Ostravě

22.03.2018 - 13:30 - Moravskoslezský kraj (Ostrava)
Třetí skupina 18 českých a polských profesionálních hasičů, řidičů velkých hasičských cisteren s hmotností nad 14 tun, absolvovala během čtvrtka 22.3.2018 třetí ze 7 plánovaných výcviků na asfaltu v areálu Centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě-Přívoze s nejrůznějšími připravenými překážkami, včetně nevyzpytatelné smykové desky. Pak ještě bude následovat 10 celodenních výcviků řidičů cisteren v terénu - opět v CBJ.
Loading the player ...
Vložit video na web

Společný česko-polský výcvik „jízdy za ztížených podmínek“ je součástí dlouhodobého projektu Evropské unie „Bezpečné pohraničí“. Obsahuje celkem sedm výcviků na asfaltu a dalších deset v terénu - vše v areálu CBJ Libros. Čtvrtý výcvik na asfaltu přijde na řadu ve čtvrtek 29.3.2018, další budou pokračovat v dubnu.
I třetího výcviku nejprve s teorií v učebně, ale hlavně na asfaltovém povrchu areálu CBJ Libros se zúčastnilo ve čtvrtek sedm cisteren ze všech územních odborů Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a dvě cisterny polských profesionálních a dobrovolných hasičů ze Slezského vojvodství. Na každém vozidle se střídali vždy dva řidiči, tedy celkem 18. Čeští a polští hasiči tento druh přípravy velmi kladně hodnotili.
Řidiči si vyzkoušeli nejrůznější způsoby jízdy a brzdění na mokrém a kluzkém povrchu, včetně průjezdem znenadání vystříknutého svislého vodního sloupce. Na jednom stanovišti přišla ke slovu pohyblivá smyková deska, u níž lze měnit sílu rázu při průjezdu vozidla, a simulovat tak nečekaný smyk, který prověří reakci každého hasiče za volantem.
Hasiči také trénovali průjezdy mezi vodními překážkami, kužely a kruhovou jízdu po kluzkém povrchu, včetně couvání, připravena byla i aquaplaningová vana. Na správnost výcviku dohlíželi pracovníci polygonu (instruktoři) i hasiči z HZS MSK.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 14.04.2018 | Upraveno: 14.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět