Logo HASIČI.TV

V Bílovci cvičili armádní chemici s jednotkou Hasičského záchranného sboru, společně zasahovali u nálezu nebezpečné látky

22.11.2017 - 16:00 - Moravskoslezský kraj (Bílovec)
Ve středu 15. listopadu 2017 se v areálu Integrovaného výjezdového centra (IVC) v Bílovci uskutečnilo společné cvičení jednotky Hasičského záchranného sboru z místní stanice a dvou čet dekontaminace z 15. ženijního pluku Armády České republiky z Olomouce a Bechyně.
Loading the player ...
Vložit video na web

Do výcviku zaměřeného na průzkum a dekontaminaci průmyslových, bojových i radioaktivních látek se tak zapojilo 33 vojáků a čtyři hasiči. Námětem byl průzkum bývalého vojenského objektu, který je součástí areálu IVC, nález nebezpečné látky a následná dekontaminace všech zasahujících.
Podobná společná cvičení se pod hlavičkou Školního a výcvikového zařízení HZS České republiky konají čtyřikrát ročně. Vedená jsou specialisty jak z řad AČR, tak HZS, do cvičení v Bílovci se zapojili i specialisté z chemické laboratoře HZS MSK ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Při výcviku byla prověřena jak součinnost jednotlivých družstev armádních čet, tak vzájemná spolupráce s jednotkou HZS.
Vojáci využili prostor v areálu IVC k vybudování kompletního zázemí pro zasahující příslušníky a samozřejmě i pro potřebná dekontaminační stanoviště.
Cvičící používali speciální protichemické oděvy, které jsou ve vybavení složek určeny pro tzv. nejvyšší ochranu proti nebezpečným látkám. Vojáci k nim obvykle využívají ochranné masky se speciálním filtrem, u hasičů jsou zavedeny autonomní vzduchové dýchací přístroje.
Velká část vybavení - například nafukovací dekontaminační sprcha či některé detekční přístroje - je navzájem kompatibilní, což vede ke zjednodušení případného společného zásahu.
Cvičení v areálu IVC HZS Moravskoslezského kraje v Bílovci bylo velmi profesionálně připraveno a kladně hodnoceno nejen vedoucími, ale také cvičícími příslušníky. Kompletní vyhodnocení bylo provedeno na místě a zapojili se do něj také výše zmiňovaní specialisté z chemické laboratoře HZS MSK a Školního a výcvikového zařízení HZS.

nprap. Jakub Kozák
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 22.11.2017 | Upraveno: 22.11.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět