V Chorvatském Dubrovníku proběhlo mezinárodní cvičení SVAROG 2017

20.11.2017 - 17:00 - Praha (CHORVATSKO: Dubrovník)
Ve dnech 14. - 16. listopadu 2017 se zúčastnili pražští hasiči mezinárodního cvičení, které mělo simulovat společnou operaci při hašení rozsáhlých lesních požárů.

Jednalo se o setkání účastníků projektu Svarog, který začal v květnu ve francouzském Valabre, kde se probíralo řízení a velení v boji proti lesním požárům.
Dále se cvičení zaměřilo na předpovídání šíření fronty požáru a vytvoření grafického zobrazení taktické situace. Cvičení se zúčastnily AFFFP (Aerial forest fire fighting module using planes) a GFFF (Ground forest fire fightingmoduly z Makedonie, Černé Hory, Rakouska a Francie a EUCPT (EU civil protection team), který měl za úkol koordinaci a spolupráci mezi zúčastněnými moduly.
Více informací o projektu SVAROG 2017 najdete na http://www.svarog2017.eu/. Na cvičení byl zařazen i bohatý pozorovatelský program pro 20 pozorovatelů nejen z evropských zemí. Velmi cenná byla možnost osobně se setkat s představiteli jednotlivých modulů, vidět jejich vybavení a zapojení do záchranných prací. Cvičení bylo organizováno na velmi vysoké úrovni a zejména nasazení jednotlivých týmů bylo excelentní.

Text: pprap. Jiří Kubeš

Vloženo: 20.11.2017 | Upraveno: 20.11.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět