Logo HASIČI.TV

V Chorvatském Dubrovníku proběhlo mezinárodní cvičení SVAROG 2017

20.11.2017 - 17:00 - Praha (CHORVATSKO: Dubrovník)
Ve dnech 14. - 16. listopadu 2017 se zúčastnili pražští hasiči mezinárodního cvičení, které mělo simulovat společnou operaci při hašení rozsáhlých lesních požárů.

Jednalo se o setkání účastníků projektu Svarog, který začal v květnu ve francouzském Valabre, kde se probíralo řízení a velení v boji proti lesním požárům.
Dále se cvičení zaměřilo na předpovídání šíření fronty požáru a vytvoření grafického zobrazení taktické situace. Cvičení se zúčastnily AFFFP (Aerial forest fire fighting module using planes) a GFFF (Ground forest fire fightingmoduly z Makedonie, Černé Hory, Rakouska a Francie a EUCPT (EU civil protection team), který měl za úkol koordinaci a spolupráci mezi zúčastněnými moduly.
Více informací o projektu SVAROG 2017 najdete na http://www.svarog2017.eu/. Na cvičení byl zařazen i bohatý pozorovatelský program pro 20 pozorovatelů nejen z evropských zemí. Velmi cenná byla možnost osobně se setkat s představiteli jednotlivých modulů, vidět jejich vybavení a zapojení do záchranných prací. Cvičení bylo organizováno na velmi vysoké úrovni a zejména nasazení jednotlivých týmů bylo excelentní.

Text: pprap. Jiří Kubeš

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 20.11.2017 | Upraveno: 20.11.2017 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět