V Kuřimi vyhořel byt

27.04.2018 - 08:55 - Jihomoravský kraj (Kuřim)
Dnes dopoledne vyjely jednotky k požáru bytu v Kuřimi. Jeden člověk skončil v péči ZZS. Škoda se odhaduje ve statisících. Budovu muselo opustit několik desítek obyvatel.

Informaci o požáru přijalo naše operační středisko krátce před 9. hodinou. K zásahu vyjely čtyři jednotky posílené automobilovým žebříkem z brněnské stanice Lidická a protiplynovým vozem z Brna-Líšně. Ten sloužil k výměně dýchací techniky zasahujících hasičů.
Při příjezdu již bytový dům opustilo 15 obyvatel. Dalších 15 hasiči z domu vyvedli někdy i s použitím vyváděcích masek. Proti ohni nasadili jeden vodní proud, kterým se podařilo dostat plameny pod kontrolu během přibližně půl hodiny. Úplnou likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 11.22 hodin.
V péči posádky ZZS skončil jeden z obyvatel domu. Po vyšetření a ošetření záchranáři mohl být ponechán na místě.
Byt je v současné době neobyvatelný a náhradní ubytování pro jeho uživatele řeší starosta, který se dostavil na místo požáru.
Vyšetřovatel předběžně odhadl škodu na 900 tisíc korun a při zjišťování příčiny vzniku požáru pracuje s verzí technické závady na elektroinstalaci.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS JmK

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 28.04.2018 | Upraveno: 28.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět