Logo HASIČI.TV

V literární soutěži o užitečnosti detektorů vyhrála cenná zkušenost z Plzně

10.02.2018 - 13:45 - Moravskoslezský kraj (ČR)
Nikola Puškárová z Plzně se stala vítězkou hasičské literární soutěže na téma „Jak mě (nás) hlásič zachránil a nebezpečí zabránil“. Vyhrála detektor oxidu uhelnatého. Internetovou soutěž připravila Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD) ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem (HZS) Moravskoslezského kraje, HZS Olomouckého kraje a s Fakultou bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava.

            Na druhém místě skončila Jaroslava Pechová z Prahy 4, třetí byla Josefa Růžičková z Šumperku. Obě obdrží poštou hlásič požáru. Soutěžní komise hodnotila téměř ze dvou desítek rozmanitých soutěžních příspěvků z celé ČR. Výsledky byly vyhlášeny u příležitosti Evropského dne tísňového čísla 112, který se každoročně připomíná 11.2.
            Cílem hasičské soutěže bylo ohodnotit a ocenit písemné příspěvky soutěžících, které vycházely z jejich osobních zkušeností při záchraně života, zdraví a majetku pozitivním působením (včasným reagováním a upozorněním) hlásičů požáru, detektorů nebezpečných plynů, např. oxidu uhelnatého, a dalších čidel sloužících pro zvýšení bezpečnosti v domácnostech. V soutěži bylo možné vycházet také ze zkušenosti příbuzných, přátel, sousedů.
           Vítěznou literární práci Nikoly Puškárové s názvem „Spálené perníčky“ si budeme moci přečíst na specializovaném webu ČAHD www.detektory.cahd.cz.      

            Soutěž připravila Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD) ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, HZS Olomouckého kraje a Fakultou bezpečnostního inženýrství VŠB–TU Ostrava. Je součástí dlouhodobé hasičské kampaně, varující před stále více hrozícím nebezpečím úniku zemního plynu a dalších plynných látek, například úniku propan-butanu, a také před vznikem oxidu uhelnatého v domácnostech.
Dlouhodobá kampaň odstartovala v roce 2013. Hasiči od té doby připravili mnoho akcí - vedle konferencí a seminářů pro zájmové skupiny vydali sérii preventivních letáků k dispozici obcím a jiným subjektům k bezplatnému stažení, vylepovali je ve vozidlech hromadné přepravy osob, či na svém webu poskytovali a poskytují podrobné informace o problematice, které doplňují o stanoviska nejrůznějších odborníků. Vše důležité je k dispozici na zmíněných stránkách www.detektory.cahd.cz.
Hasiči již také připravili několik konferencí a seminářů o detektorech pro různé zájmové skupiny - majitele a provozovatele bytových domů, domovů důchodců a dalších sociálních zařízení. Nezapomněli ani na několik internetových vědomostních soutěží o detektorech.
Ve spolupráci s organizátory hasičské kampaně ČAHD již přistoupila města Olomouc a Ostrava a jejich obvody k montáži čidel do svých obecních bytů, stejně jako Moravskoslezský kraj do bytů seniorů.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 10.02.2018 | Upraveno: 10.02.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět