V Moravskoslezském kraji padají stromy, jeden zranil chlapce

30.04.2018 - 13:00 - Moravskoslezský kraj (Bohumín)
Ke dvěma desítkám událostí, souvisejících se silných větrem, dosud vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji během pondělí 30.4.2018, hlavně v odpoledních hodinách. Jde nejčastěji o padající listnaté a jehličnaté stromy. V Bohumíně zranila padající lípa třináctiletého chlapce, má zřejmě zlomeninu nohy.

K pádům vzrostlých stromů už moravskoslezští hasiči vyjížděli v pěti z šesti okresů Moravskoslezského kraje (bez pádu stromu je zatím Bruntálsko). V Novém Bohumíně spadla zhruba hodinu po pondělním poledni na chlapce a ještě na zaparkované auto lípa, vysoká 20 metrů. Hasiči nemuseli chlapce vyprošťovat, asistovali týmu ZZS MSK při jeho uložení a transportu do vrtulníku LZS. Pak lípu opatrně pořezali.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 08.05.2018 | Upraveno: 08.05.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět