Logo HASIČI.TV

V Moravskoslezském kraji proběhlo již tradiční předání nového vybavení pro hasiče a policisty

09.12.2014 - 10:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava - Zábřeh)
Stany se samonosnou nafukovací konstrukcí, radiostanice, hydraulická vyprošťovací zařízení, tlakové lahve i dýchací přístroje darovali dnes (9. 12.) zástupci kraje jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí (JSDH), Hasičskému záchrannému sboru MSK (HZS MSK) a Krajskému ředitelství policie MSK. Na nákup potřebného vybavení vyčlenil kraj ze svého rozpočtu přes dvanáct a půl milionů korun.

HZS MSK obdržel od Moravskoslezského kraje vybavení v hodnotě 1.725.829 korun, JSDH obcí vybavení za 10.735.389 korun, Krajské ředitelství policie MSK samonafukovací stan s příslušenstvím za 61.000 korun.

Moderní vybavenost je důležitým faktorem při zásazích hasičů i policie. Letos jsme již hasičskému záchrannému sboru věnovali 150 kondenzačních vysoušečů za zhruba milion a čtvrt korun, krajskému ředitelství policie ČR jsme poskytli dotace ve výši zhruba šesti a půl milionu korun,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Dodává, že Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje patří k nejlépe vybaveným v republice a kraj dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále.

Technika, kterou mají hasiči k dispozici, zastarává a je nutné ji obměňovat. Vytipované potřebné vybavení proto každoročně věnujeme profesionálním i dobrovolným hasičům a také Policii ČR. Moderní vybavení speciální technikou přispívá ke zvýšení účinnosti a efektivity zásahů složek integrovaného záchranného systému a ke zkvalitnění veřejné služby pro občany,“ upřesňuje 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Josef Babka.

Bc. Petra Špornová
tisková mluvčí
odbor kancelář hejtmana kraje

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 10.12.2014 | Upraveno: 10.12.2014 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět