V noci jsme zasahovali u dopravních nehod

29.04.2018 - 03:00 - Jihomoravský kraj (Jihomoravský kraj)
K pěti nehodám jsme vyjížděli od sobotní 21. hodiny do nedělního rána. Pouze jedna z nich se stala mimo Brněnsko.

K prvnímu případu vyjeli hasiči ze stanic Hustopeče a Židlochovice krátce po 21. hodině. Jednalo se o nehodu dvou dodávek na dálnici D2 u Velkých Pavlovic. Nehoda byla bez zranění. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a uklidili vozovku. Dálnice zůstala během zásahu průjezdná.

Další případ byl v Brně.  Kolem 22. hodiny jsme vyslali jednotku ze stanice Lidická na ulici Husova, kde měla vyřešit následky nehody. Po příjezdu se však ukázalo, že naše technika nebude na místě potřeba a policie si celou situaci vyřeší s odtahovou službou.

Kolem půl jedenácté vyjely jednotky z Líšně a Pozořic k nahlášené nehodě u Kobylnic na Brněnsku. Hasiči na místě našli auto sjeté do potoka. Posádka se však na místě nenacházela. Hasiči nasvětlili pro policii místo zásahu a vozidlo pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli zpět na vozovku.

Ke zraněnému motorkáři vyjížděli před 23. hodinou hasiči ze stanic Židlochovice a Pohořelice. Nehoda motorky do stromu se stala v obci Loděnice. Hasiči po příjezdu poskytli zraněnému motorkáři první pomoc do příjezdu posádky ZZS. Pro policii nasvětlili místo nehody a pomohli s odstraněním následků.

Poslední nehoda zaměstnala jednotky v Brně-Bystrci.  Hasiči na místě zasahovali od 1.17 hod do 2.50 hod. Osobní auto na ulici Obvodová narazilo do sloupu a jeden člověk byl záchrannou službou ošetřen a následně odvezen do nemocnice.  Na místo vyjel i automobilový žebřík, protože bylo nutné poškozený sloup odstranit.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí HZS JmK

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Vloženo: 29.04.2018 | Upraveno: 29.04.2018 | Vložil(a): Štěpánka CZYŽOVÁ | Zpět