Logo HASIČI.TV

V Ostravě proběhlo kraské kolo soutěže v požárním sportu

18.06.2016 - 09:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava)
V sobotu 18.6.2016 byla v ranních hodinách zahájena společná soutěž v požárním sportu pro týmy profesionálních a dobrovolných hasičů a hasiček Moravskoslezského a Olomouckého kraje.
Loading the player ...
Vložit video na web

V ranních hodinách byly soutěže zahájeny na dvou místech. Výstup do IV. podlaží cvičené věže se konala v areálu hasičské stanice v Ostravě-Porubě. Následně se soutěžící přesunuli do areálu Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích, kde probíhá zbytek soutěžních disciplín. V sobotu se za krásného slunečného počasí, příznivých teplot a již bez silného větru, který Moravskoslezský den sužoval v pátek, konaly soutěže ve výstupu do IV. podlaží cvičné věže a 100 m překážek. Mimo to byl den zakončen štafetami na 4 x 100 m týmů dobrovolných hasičů a hasiček obou krajů.

Výstup do IV. podlaží cvičné věže nejlépe zvládl Karel Ryl z HZS MSK-ÚO Ostrava v čase 13,92 sekundy, druhým v pořadí byl Adam Hrbáč taktéž z HZS MSK-ÚO Ostrava v čase14,31 sekundy a jako třetí se umístil Jiří Motyka z HZS MSK-ÚO Karviná časem 14,83 sekundy. V zápolení profesionálních hasičů Olomouckého kraje zvítězil Jaroslav Žitný z HZS OLK-ÚO Olomouc časem 14,99 sekundy, druhou příčku obsadil Zbyněk Hradil taktéž z HZS OLK-ÚO Olomouc časem 15,82 sekundy a na třetí pozici dosáhl časem Marek Bia z HZS OLK-ÚO Přerov časem 15,87 sekundy.

Závodní klání v disciplíně 100 m s překážkami nejlépe zvládl Kamil Bezruč z HZS MSK-ÚO Ostrava časem 16,47 sekundy, na druhé příčce se umístil František Kunovský z HZS MSK-ÚO Ostrava v čase 16,53 sekundy a třetí pozici obsadil Pavel Krpec z HZS MSK-ÚO Ostrava časem 16,58 sekundy. V klání profesionálních hasičů Olomouckého kraje v této disciplíně zvítězil Václav Blažek z HZS OLK-ÚO Přerov v čase 17,22 sekundy, na druhé příčce se umístil Jaroslav Žitný z HZS OLK-ÚO Olomouc časem 17,36 sekundy a třetí příčku obsadil v čase 17,44 Josef Buchta z HZS OLK-ÚO Přerov.

V neděli byl, opět za příznivého počasí, připraven vrcholný program dvoudenních klání profesionálních a dobrovolných hasičů a hasiček obou krajů. Na programu byly štafety na 4 x 100 m překážek a královská disciplína požárního sportu – požární útok.

V krajském kole profesionálních hasičů Moravskoslezského kraje zvítězil celkově tým z územního odboru Ostrava, na druhém místě se umístil tým územního odboru Karviná a třetí místo obsadil tým územního odboru Opava.

V soutěži dobrovolných hasičů Moravskoslezského kraje mezi muži zvítězil tým SDH Závišice (okr. Nový Jičín), druhou příčku obsadil tým SDH Michálkovice (okr. Ostrava) a na třetí příčce se umístil tým SDH Hněvošice (okr. Opava).

Mezi dobrovolnými hasičkami Moravskoslezského kraje opanovaly soutěž děvčata z SDH Michálkovice (okr. Ostrava), druhou příčku obsadily hasičky z SDH Těškovice (okr. Opava) a na třetí příčku tentokrát dosáhly hasičky z SDH Skalice (okr. Frýdek-Místek).

V soutěži Olomouckého kraje mezi profesionálními hasiči zvítězil tým územního odboru Přerov, druhou příčku obsadili hasiči z územního odboru Olomouc a na třetí pozici skončili hasiči z územního odboru Prostějov.

Mezi muži-dobrovolnými hasiči Olomouckého kraje zvítězili hasiči z SDH Bludov, druhou příčku obsadili členové soutěžního týmu SDH Jindřichov a na třetí pozici skončili hasiči z SDH Ludéřov.

V kategorii žen-dobrovolných hasiček zvítězily děvčata z SDH Milotice nad Bečvou, na druhou příčku dosáhly členky SDH Hlubočky a třetí pozici obsadily hasičky z SDH Pěnčín.

Nezbývá, než srdečně poblahopřát vítězům, kteří budou oba kraje reprezentovat na celostátních soutěžích. Všem pak patří dík za skvělé sportovní výkony a zápolení v duchu fair-play.

kpt. Ing. Petr Holub
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

 

 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Soubory ke stažení

celkové výsledky Ostrava 2016 - krajské kolo PS MSK a OLK.XLSX celkové výsledky Ostrava 2016 - krajské kolo PS MSK a OLK.XLSX 16 kB

Sdílejte na facebooku

QR Code
Vloženo: 20.06.2016 | Upraveno: 20.06.2016 | Vložil(a): Tomáš LACH | Zpět