V Ostravě proběhlo kraské kolo soutěže v požárním sportu

18.06.2016 - 09:00 - Moravskoslezský kraj (Ostrava)
V sobotu 18.6.2016 byla v ranních hodinách zahájena společná soutěž v požárním sportu pro týmy profesionálních a dobrovolných hasičů a hasiček Moravskoslezského a Olomouckého kraje.
Loading the player ...
Vložit video na web

V ranních hodinách byly soutěže zahájeny na dvou místech. Výstup do IV. podlaží cvičené věže se konala v areálu hasičské stanice v Ostravě-Porubě. Následně se soutěžící přesunuli do areálu Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích, kde probíhá zbytek soutěžních disciplín. V sobotu se za krásného slunečného počasí, příznivých teplot a již bez silného větru, který Moravskoslezský den sužoval v pátek, konaly soutěže ve výstupu do IV. podlaží cvičné věže a 100 m překážek. Mimo to byl den zakončen štafetami na 4 x 100 m týmů dobrovolných hasičů a hasiček obou krajů.

Výstup do IV. podlaží cvičné věže nejlépe zvládl Karel Ryl z HZS MSK-ÚO Ostrava v čase 13,92 sekundy, druhým v pořadí byl Adam Hrbáč taktéž z HZS MSK-ÚO Ostrava v čase14,31 sekundy a jako třetí se umístil Jiří Motyka z HZS MSK-ÚO Karviná časem 14,83 sekundy. V zápolení profesionálních hasičů Olomouckého kraje zvítězil Jaroslav Žitný z HZS OLK-ÚO Olomouc časem 14,99 sekundy, druhou příčku obsadil Zbyněk Hradil taktéž z HZS OLK-ÚO Olomouc časem 15,82 sekundy a na třetí pozici dosáhl časem Marek Bia z HZS OLK-ÚO Přerov časem 15,87 sekundy.

Závodní klání v disciplíně 100 m s překážkami nejlépe zvládl Kamil Bezruč z HZS MSK-ÚO Ostrava časem 16,47 sekundy, na druhé příčce se umístil František Kunovský z HZS MSK-ÚO Ostrava v čase 16,53 sekundy a třetí pozici obsadil Pavel Krpec z HZS MSK-ÚO Ostrava časem 16,58 sekundy. V klání profesionálních hasičů Olomouckého kraje v této disciplíně zvítězil Václav Blažek z HZS OLK-ÚO Přerov v čase 17,22 sekundy, na druhé příčce se umístil Jaroslav Žitný z HZS OLK-ÚO Olomouc časem 17,36 sekundy a třetí příčku obsadil v čase 17,44 Josef Buchta z HZS OLK-ÚO Přerov.

V neděli byl, opět za příznivého počasí, připraven vrcholný program dvoudenních klání profesionálních a dobrovolných hasičů a hasiček obou krajů. Na programu byly štafety na 4 x 100 m překážek a královská disciplína požárního sportu – požární útok.

V krajském kole profesionálních hasičů Moravskoslezského kraje zvítězil celkově tým z územního odboru Ostrava, na druhém místě se umístil tým územního odboru Karviná a třetí místo obsadil tým územního odboru Opava.

V soutěži dobrovolných hasičů Moravskoslezského kraje mezi muži zvítězil tým SDH Závišice (okr. Nový Jičín), druhou příčku obsadil tým SDH Michálkovice (okr. Ostrava) a na třetí příčce se umístil tým SDH Hněvošice (okr. Opava).

Mezi dobrovolnými hasičkami Moravskoslezského kraje opanovaly soutěž děvčata z SDH Michálkovice (okr. Ostrava), druhou příčku obsadily hasičky z SDH Těškovice (okr. Opava) a na třetí příčku tentokrát dosáhly hasičky z SDH Skalice (okr. Frýdek-Místek).

V soutěži Olomouckého kraje mezi profesionálními hasiči zvítězil tým územního odboru Přerov, druhou příčku obsadili hasiči z územního odboru Olomouc a na třetí pozici skončili hasiči z územního odboru Prostějov.

Mezi muži-dobrovolnými hasiči Olomouckého kraje zvítězili hasiči z SDH Bludov, druhou příčku obsadili členové soutěžního týmu SDH Jindřichov a na třetí pozici skončili hasiči z SDH Ludéřov.

V kategorii žen-dobrovolných hasiček zvítězily děvčata z SDH Milotice nad Bečvou, na druhou příčku dosáhly členky SDH Hlubočky a třetí pozici obsadily hasičky z SDH Pěnčín.

Nezbývá, než srdečně poblahopřát vítězům, kteří budou oba kraje reprezentovat na celostátních soutěžích. Všem pak patří dík za skvělé sportovní výkony a zápolení v duchu fair-play.

kpt. Ing. Petr Holub
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Soubory ke stažení