V Ostravě-Porubě se koná Akademické mistrovství ČR v TFA 2017

05.10.2017 - 14:00 - Moravskoslezský kraj (VŠB-TUO Ostrava)
Sedm desítek mladých mužů a žen z českých i zahraničních vysokých a středních škol (ve věku od 18 let) se účastní otevřeného Akademického mistrovství ČR v disciplínách TFA 2017 (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije), které se koná ve čtvrtek 5.10.2017 (dnes) v oblíbeném areálu studentských kolejí Vysoké školy báňské-Technické univerzity v Ostravě (VŠB-TUO).

Na start náročné trati, rozdělené do čtyř úseků s finálním výběhem na vrchol výškové budovy kolejí, se postaví v soutěži jednotlivců v zásahovém oděvu s tlakovou lahví jako zátěží celkem 47 mladých mužů a 17 mladých žen. Po nich následují štafety mužů a žen, do nichž se přihlásilo celkem 12 týmů.
Slavnostní vyhlášení výsledků se očekává ve čtvrtek (dnes) po 14. hodině opět v areálu kolejí VŠB-TUO v Ostravě-Porubě.
Pořadatelem šampionátu v TFA je Studentský klub požárního sportu ve spolupráci s VŠB-TUO a její Fakultou bezpečnostního inženýrství, mj. s podporou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK).

Další informace jsou na: www.hasicivsb.cz

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje